2 starsze kobiety zginęły w okolicach przejść dla pieszych przy Rondzie Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim. Oba wypadki miały podobny przebieg.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło 5 czerwca w okolicach przejścia dla pieszych od strony ulicy Wrocławskiej. Około godziny 12:30 doszło do śmiertelnego potrącenia i przejechania kobiety przez samochód ciężarowy z naczepą. 85-latka zginęła na miejscu. 

Świadkowie czerwcowego zdarzenia mówili, że kobieta została potrącona a następnie przejechana przez samochód ciężarowy. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. 

Niestety 30 października doszło do kolejnego bardzo groźnego potrącenia przy Rondzie Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim. Podobnie jak w przypadku czerwcowego wypadku i w tej sytuacji przed samochód ciężarowy weszła 81-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. 
Jak relacjonują świadkowie, Kobieta została potrącona przez samochód ciężarowy z naczepą i najechana przez pojazd przednimi kołami. Kobiecie udzielono pomocy a następnie zabrano ją do ostrowskiego szpitala, gdzie niestety zmarła następnego dnia.  Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.Oba śmiertelne wypadki mają wspólny mianownik. W obu przypadkach zginęły starsze kobiety potrącone przez samochody ciężarowe prowadzone przez trzeźwych kierowców, którzy mając ograniczoną widoczność mogli nie zauważyć kobiet. 


W internecie rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa w okolicach Ronda Bankowego. 
Wiele osób jest zwolennikami by na przejściach dla pieszych od strony ulicy Głogowskiej oraz Wrocławskiej zamontować sygnalizacje świetlną. Jeszcze inni twierdzą, że w tym miejscu przydałoby się podziemne przejście. 
Przeciwnicy sygnalizacji świetlnej twierdzą, że po wprowadzeniu takiego rozwiązania miasto mocno się zakorkuje i wrócimy do czasów kiedy jeszcze Ostrów nie miał obwodnicy. 

Póki co nie ma złotego środka, który pozwoliłby na zwiększenie bezpieczeństwa w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w naszym mieście. 
Jakie jest Wasze zdanie w temacie poprawy bezpieczeństwa w okolicach Ronda Bankowego? 

A kierowcom przypominamy jak prawidłowo poruszać się po Rondzie Bankowym: TUTAJ