29-letni mężczyzna wyskoczył w niedzielę nad ranem z okna kamienicy przy ul. Kościuszki w Kaliszu. Wcześniej, przez trzy godziny, od tego kroku próbowali odwieść go policyjni negocjatorzy. Mężczyzna zginął na ich oczach.

Zgłoszenie o próbie samobójczej policja odebrała około godz. 4.30 w niedzielę, 30 czerwca. – Na miejsce pojechali najpierw policjanci patrolówki, a następnie trzech negocjatorów. Mężczyzna groził, że wyskoczy z okna klatki schodowej między drugim a trzecim piętrem kamienicy – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Na miejscu obecni byli także strażacy ze skokochronem, jednak mężczyzna zapowiedział, że gdy tylko zaczną go rozkładać on skoczy. Niestety, trzygodzinne negocjacje nie powiodły się i 29-latek spełnił swoją groźbę.

Mężczyzna zginął na miejscu. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Dopiero wówczas będzie wiadomo, czy desperat znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny tragedii.


Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. 7 dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem 800 70 22 22, specjaliści odpowiadają również na maile: porady@liniawsparcia.pl. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Źródło: www.faktykaliskie.pl