Dobre informacje dla rolników. Wkrótce miejsca na targowiskach mają być dla nich darmowe, będą mogli także sprzedać bez podatku do kwoty 100 tys złotych.

Rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio, a do wartości do 100 tys. zł rocznie bez podatku - zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński. Dodał, że by tworzyć do tego warunki, w gminach i miastach będzie obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk. 

Projekt nowej ustawy posłów PiS i Kukiz ’15 miałby umożliwiać rolnikom darmowe korzystanie z miejsc handlowych na targowiskach w weekend. Zakupy na rynku mają być alternatywą dla marketów i dyskontów.

Nowe regulacje miałyby upowszechnić możliwość handlu bezpośredniego przez rolników także w miastach. Rolnicy mieliby mieć udostępnione przez władze gminy miejsca dla rolników, którzy chcieliby handlować swoimi produktami. Według projektu nowej ustawy rolnicy mają być zwolnieni z opłat .

To nie jest przedsięwzięcie jedno, to jest wiele przedsięwzięć, które mają doprowadzić do tego, że rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio - do 100 tys. zł rocznie bez podatku. Chcemy skrócić rolnikom drogę od pola do stołu, tak żeby jak najwięcej zysku zostało w kieszeniach rolników.  - powiedział szef rządu Mateusz Morawiecki.