Do aktu wandalizmu doszło w weekend na ulicy Raszkowskiej przy nowych słupkach uniemożliwiających wjazd na rynek pojazdom nieupoważnionym. Ktoś poprzecinał i powyrywał kable zasilające do nowopowstałej inteligentnej blokady wjazdu.

Postawienie słupków było odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy uważali, że ostrowski rynek stał się parkingiem dla samochodów. Ponadto część kierowców wykorzystywała  przejazd przez rynek jako skrót na ulice Wrocławską.
Władze miasta postanowiły zamontować na wjeździe od ulicy Raszkowskiej nowoczesne słupki, które mają działać automatycznie. Słupki te mają obniżać się w godzinach od 6.00 do 11.00 oraz od 17.00 - 18.00, aby umożliwić wjazd samochodom do zaopatrzenia lokalnych sklepów i restauracji. Limit postoju wynosić będzie do 20 min. 

Pierwotnie blokada wjazdu miała być uruchomiona od 1 sierpnia, później przesunięto termin na 28 września. Jednak wiadomo już, że za sprawą wandala ten termin zostanie przesunięty.  Trzeba ponieść dodatkowe koszty i odtworzyć instalacje elektryczną , zapewne będzię trzeba również bardziej zabezpieczyć dostęp do niej, aby sytuacja się nie powtórzyła.