O 21 nowych przypadkach zakażeń mówi najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Jest też czwarta ofiara śmiertelna. To 67-letni mężczyzna. 2 przypadek w powiecie krotoszyńskim- najpierw wirusa wykryto u ojca 51-latka - 85-letniego mieszkańca Krotoszyna. Jak się okazuje, zaraził go syn, który wrócił z Belgii.

Kolejne potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Jak wynika z komunikatu pacjenci są w stanie stabilnym.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące – informuje resort.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 177. 4 osoby zmarły, u 13 osób choroba ustępuje.

W Kaliszu przebywa jeden pacjent z zakażeniem koronawirusem. To 85-latek z powiatu krotoszyńskiego, który prawdopodobnie zaraził się od syna. Jego stan oceniany jest jako „średni”. Z kolei do poznańskiego szpitala trafił kolejny pacjent z tego samego powiatu, mężczyzna w średnim wieku. - W stanie zdrowia dobrym jest obecnie pod opieką lekarzy. Przyjechał z terenu transmisji koronawirusa. W Wielkopolsce doszło w sumie do zakażeń 11 osób, 1 osoba zmarła - informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Na kaliskim oddziale zakaźnym 9 pacjentów (8 dotychczasowych i 1 nowy) czeka na wyniki badań. 6 osób otrzymało dziś wynik ujemny.