Kolejne dobre wieści! Patryk Jarczak z Przygodzic, który poważnie zachorował przebywając na wakacjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyleciał już w sobotę do Polski.

Patryk obecnie przebywa w Bydgoszczy w Klinice Transplantologii i Chirurgi Ogólnej, gdzie lekarze walczą, aby nie zaszła konieczność amputacji części kończyn.

Patryk do Polski przyleciał do Wrocławia w sobotę i następnie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Wczoraj, czyli 11 lutego przetransportowano go do wyżej wymienionej kliniki w Bydgoszczy.

Stan nastolatka w ostatnim czasie nie uległ żadnej zmianie i nadal grozi mu amputacja części palców dłoni oraz części nóg. Lekarze toczą walkę, aby nie było takiej konieczności. Chłopak przebywa obecnie w komorze hiperbarycznej i jest przytomny oraz utrzymuje kontakt z rodziną. Poddawany jest szeregom badań i cały czas znajduje się pod opieką specjalistów.

Rodzina Patryka pragnie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli się do zbiórki zorganizowanej na portalu siepomaga.pl, dzięki której uzbierano na tą chwilę ponad 317 000 złotych. Koszty leczenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni pokryło ubezpieczenie, a zebrane fundusze pozwolą kontynuować leczenie w Polsce.