Dzisiaj podpisano umowę na budową nowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim. Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe.

Spełni się marzenie mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej im. B. Koterbianki przy ul. Partyzanckiej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzisiaj podpisano umowę na budowę nowego Domu Pomocy Społecznej, który będzie się mieścił przy ul. Staroprzygodzkiej. Z ciasnych pomieszczeń DPS przeniesie się do nowoczesnych i przestronnych wnętrz. Otwarcie milionowej inwestycji zaplanowano na 2022 rok

Ruszamy! Dziś podpisaliśmy umowę na budowę nowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim! Po prawie dwóch latach przygotowań zaczyna się spełniać kolejne z naszych marzeń! Wszystkie inwestycje są ważne, ale niektóre, takie jak ta, są kluczowe, miastotwórcze i przełomowe. Jako powiat mamy ich co najmniej kilka na swoim koncie jak nowe skrzydło ostrowskiego szpitala, budowa Centrum Kształcenia Praktycznego. Tę wielką trójkę uzupełnia nowy Dom Pomocy Społecznej. Przed nami sporo pracy i pewnie problemów, ale... widząc w jakiej sytuacji znalazły się DPS-y w dobie koronawirusa, jak kruchy jest system opieki na osobami starszymi i jak trudne warunki pracy nie może być od tego odwrotu! Podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowani do tej pory w ten projekt! Trzymajcie kciuki!
- napisał Starosta Paweł Rajski

Budowa obiektu pochłonie 15 mln złotych. Z wyposażeniem pomieszczeń koszt ten może wzrosnąć do 20 mln złotych.