Na placu Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim (przy Ostrowskiej Konkatedrze) podczas prac rewitalizacyjnych, natrafiono na ludzkie szczątki. O zdarzeniu poinformowana została policja, która zabezpiecza miejsce znaleziska.


"Zostaliśmy poinformowani, że na jednej z ulic w Ostrowie Wielkopolskim podczas prac rewitalizacyjnych, polegających na modernizacji nawierzchni drogi, znaleziono najprawdopodobniej szczątki. Policja zabezpiecza to miejsce i wszystko jest dokładnie wyjaśniane" - powiedziała starsza sierżant Patrycja Strumińska, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim

Najprawdopodobniej prace modernizacyjne drogi zostaną wstrzymane, a tematem zajmie się archeolog. 
Na chwile obecną nie wiadomo z jakiego okresu pochodzą szkielety i jak długo potrwają czynności archeologiczne.  Kości zostały znalezione prawie przy samym kościele, który ma bardzo bogatą historie. Pierwsze wzmianki o świątyni w tym miejscu sięgają roku 1434, a budowa kościoła w obecnej formie zaczęła się w roku 1904. 
Co może wskazywać że robotnicy natrafili na cmentarz, które w pobliżu kościołów w owych czasach były często lokalizowane. Teren kościelny w przeszłości był większy niż aktualnie, dlatego na chwilę obecną jest to najbardziej prawdopodobna hipoteza, jednak trzeba poczekać na opinie specjalistów.  

Bardzo możliwe, że termin oddania prac budowlanych zostanie znacznie wydłużony.