Kosmetyki, tabletki, maszynki do golenia i strzyżenia włosów to przedmioty, które w okresie czterech dni skradł mężczyzna w jednym z ostrowskich marketów. Swoim przestępczym działaniem spowodował straty na łączną kwotę ponad 700 złotych. Złodzieja zatrzymali dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdecydowana większość sklepów, a zwłaszcza tych wielkopowierzchniowych, posiada monitoring i zatrudnia pracowników ochrony. Wszystko po to aby wyeliminować nieuczciwych klientów. Bardzo wielu tzw. sklepowych złodziei wpada w ręce ochrony, ale niektórym udaje się wyjść niezauważonym ze skradzionym towarem.

W jednym z ostrowskich marketów pracownicy ochrony ujawnili na zapisach monitoringu mężczyznę, który przez minione cztery dni "odwiedzał" regularnie sklep, kradnąc z niego różnego rodzaju artykuły. Łupem złodzieja padły m.in. kosmetyki, maszynki do golenia i strzyżenia włosów, tabletki. Łączna kwota spowodowanych przez niego strat wyniosła ponad 700 złotych.

Sprawą kradzieży zajęli się dzielnicowi z rewiru miejskiego ostrowskiej komendy. Złodziej nie pozostał długo anonimowy. Rozpoznany przez policjantów na zapisach monitoringu, został wczoraj zatrzymany w swoim domu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy. 24-latek przyznał się do kradzieży. Jak wyjaśniał kradzione przedmioty sprzedawał przygodnym osobom, tłumacząc się złą sytuacją materialną.

Za dokonanie przestępstwa kradzieży odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia.

KPP Ostrow