Kolejna alkoholowa awantura domowa zakończona dźgnięciem nożem. Tym razem nietrzeźwa mieszkanka gminy Szczytniki zaatakowała swojego konkubenta. Ten z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a kobieta do aresztu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 maja w gminie Szczytniki. Kobieta – 42-letnia mieszkanka gminy Szczytniki rzuciła się na mężczyznę w trakcie awantury domowej. Dwukrotnie ugodziła go w klatkę piersiową nożem kuchennym o długości ostrza 13 centymetrów – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Skutkowało to powstaniem obrażeń w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. W toku postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu przesłuchano świadków zdarzenia i zabezpieczono zapisy rozmów z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. W oparciu o poczynione w sprawie ustalenia przedstawiono zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała - przekazuje Maciej Meler.

Kobieta w momencie zatrzymania miała 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za usiłowanie zabójstwa grozi jej od 3 do 10 lat pozbawienia wolności. W czwartek sąd – na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zastosował wobec 42-latni trzymiesięczny areszt.


źródło faktykaliskie.pl