Zapowiadają się spore podwyżki dla policjantów. Skorzystają na tym między innymi ostrowscy funkcjonariusze.

NSZZ Policjantów przystało na propozycje MSWiA. Policjanci mają dostać 677 zł brutto podwyżki. Wcześniej resort proponował 500 zł brutto podwyżki.

NSZZ Policjantów zgodził się na propozycje MSWiA. Resort zaproponował policjantom m.in. podwyżkę o 677 zł, awanse w ramach podwyższenia grup zaszeregowania dla funkcjonariuszy na najniższych etatach oraz odmrożenie funduszu nagród na poziomie 5,4 proc. w tym i 2,7 proc. w kolejnym roku.

Związkowcy większością głosów przychylili się do propozycji przedstawionych przez MSWiA. - Te propozycje oczywiście mogłyby być lepsze. Ja, Rafał Jankowski chciałbym, żeby były lepsze, ale takich propozycji, jakie zostały złożone się nie odrzuca — powiedział PAP szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Resort poinformował również, że wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zapewnił w imieniu strony rządowej, że od 2023 roku waloryzacje uposażeń funkcjonariuszy służb podległych MSWiA będą obejmowane wskaźnikiem przewidzianym dla całej sfery budżetowej. MSWiA przypomniało, że w przyszłym roku w ramach podwyżki w wysokości 677 zł brutto ujęta jest kwota waloryzacji o 4,4 proc.