Udało się namierzyć żartownisia, który dzisiaj wywołał alarmy bombowe w wielu szpitalach, między innymi w Ostrowie Wielkopolskim, wkrótce odpowie za swoje czyny.

W związku z fałszywymi alarmami o podłożeniu ładunków wybuchowych w 3 placówkach medycznych zatrzymany został 37 letni mieszkaniec powiatu Krotoszyńskiego. Czynności procesowe z jego udziałem jutro i ewentualna decyzja do do środków w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu- powiedział Maciej Meller z prokuratury

W listopadzie 2011 r., w związku z przygotowaniami do Euro 2012, zaostrzono kary za tego typu przestępstwa. Do kodeksu karnego wprowadzono wówczas artykuł 224a, zgodnie z którym każdemu "kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".