Jakość obsługi dealerskiej i serwisowej to jeden z kluczowych elementów efektywności i poczucia bezpieczeństwa- zarówno dla każdej firmy jak i kierowcy w trasie. Dlatego dealerzy Mercedes-Benz Polska są oceniani co pół roku, a co roku najlepszy otrzymuje tytuł Dealera Roku w danej kategorii. W segmencie pojazdów ciężarowych liderem od kilku lat pozostaje firma Auto Partner J. A. Garcarek z Ociąża k. Kalisza.

Ocena jakości firm dealerskich odbywa się dla każdego z segmentów pojazdów osobno, a dodatkową kategorią jest serwis. W każdej z nich punktowane są cztery obszary:

- realizacja celów/ zdolność do generowania wzrostu biznesu
- wyniki finansowe dealera
- satysfakcja klienta we współpracy z dealerem
- dedykacja/zaangażowanie dealera

Dealer, który w wybranej kategorii uzyska największa liczbę punktów, otrzymuje okolicznościową statuetkę i tytuł dealera roku w danym obszarze, na dany rok. W kategorii samochodów ciężarowych firma Auto Partner Jan i Andrzej Garcarek zajmuje od wielu lat czołowe pozycje. Firma łącznie może pochwalić się 14 tytułami Dealera Roku oraz wyróżnieniem 1 z 6 Najlepszych Salonów w Europie w roku 2009. Kilka tygodni temu Salon zakończył rozbudowę łącząc wszystkie trzy dotychczasowe budynki (salon samochodów osobowych, salon samochodów dostawczych i ciężarowych oraz restaurację) w jedną. Jeszcze w tym roku ruszy budowa niezależnego salonu Van Pro, dedykowanego sprzedaży i serwisowi samochodów dostawczych w warunkach programu Van Pro, w którym uczestniczy tylko kilka salonów Mercedes-Benz w Polsce. Na tą chwilę salon posiada największy AMG Performance Center w Polsce (5 samochodów AMG na ekspozycji).

Cieszymy się po raz kolejny z tytułu Dealera Roku samochodów ciężarowych i osobowych, daje nam to dalszą mobilizację do działania i satysfakcję z tego, że wciąż idziemy w dobrym kierunku, co dostrzegają nasi klienci jak i centrala Mercedes-Benz, która nie przechodzi obok naszego zaangażowania obojętnie. Chcemy podziękować całej załodze bo, to nie tylko sukces nasz - jako szefów - ale całego grona pracowników, które wkłada w to swoją ciężką pracę- mówił Andrzej Garcarek, współwłaściciel firmy.