W sobotę podczas drugiego dnia Imprezy XXVII Dni Odolanowa odbyła się wystawa samochodów zabytkowych z okresu PRL. Do Odolanowa zjechało 60 pięknych samochodów. Mieszkańcy wybierali najładniejszego klasyka i najładniejszego malucha wystawy. Nagrody zostały wręczone przez burmistrza gminy i miasta Odolanów pana Mariana Janickiego. Organizatorem wystawy był Jakub Dudek mieszkaniec Odolanowa miłośnik kultowego maluszka. Krótki komentarz z jego strony.

Jest to pierwsza impreza tego typu w naszej gminie. Do tej pory brakowało w regionie takiego wydarzenia. Wystawy samochodów zabytkowych cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców jak i gości. Jestem szczęśliwy, że mogłem zorganizować tak wspaniałą wystawę. Cieszę się z okazanej pomocy od sponsorów firmie Auto Kosmetyka Tomasz Milewski oraz firmie Kepsor lakierni proszkowej. Szczególne wyrazy uznania dla Pana Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów Mariana Janickiego, który osobiście wręczył nagrody dla pięciu samochodów. Również pragnę podziękować panu Januszowi Lizurejowi, który zgodził się na zorganizowanie tak wspaniałej atrakcji. Liczę że w przyszłym roku wszystko się uda i spotkamy się na I zlocie Fiata 126p i Klasyków. 

Nagrodzonych zostało pięć samochodów. Najstarszym samochodem wystawy okazał się garbus z 1958 roku. Dwa najładniejsze auta wystawy to wartburg 311 z 1961 roku i Nysa 522 z 1990 roku. Dwa najładniejsze maluchy wystawy to zielony fiat 126p zbudowany w stylu hawajskim i oryginalny fiat 126p ostatniej generacji.