Tak hucznego i licznego jak w tym roku świętowania Gminnego Dnia Kobiet w Nowych Skalmierzycach dotąd nie było. Po raz pierwszy mieszkanek chętnych do wzięcia udziału w corocznie organizowanym przez burmistrza koncercie było tak wiele, że planowany początkowo jeden występ zamienił się w dwa, a i tak największa hala sportowa przy ul. Okólnej wypełniona została do ostatniego krzesła. Wszystko to za sprawą gwiazdy wieczoru – Andrzeja Piasecznego, idola niejednego już pokolenia słuchaczek. Te starsze pamiętają go z lat 90-tych jako lidera zespołu Mafia czy z projektu współtworzonego z Robertem Chojnackim. Ich płyta pt. „Sax&Sex” okazała się ogromnym komercyjnym sukcesem, przynosząc wokaliście masową popularność. Młodsza generacja kojarzy go zaś nie tylko jako piosenkarza, ale również trenera i kapitana w programach muzycznych „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”.

Wspólnie z mieszkankami Gminy pierwszemu okolicznościowemu występowi „Piaska” przysłuchiwali się Senator RP Ewa Matecka, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy i Miasta Renata Nogaj oraz organizator i gospodarz uroczystości – Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który uczestniczył w obu koncertach. Zaszczyt to dla mnie ogromny spotkać się z Wami w dniu tak pięknego, pachnącego wiosną święta […] – powiedział na wstępie włodarz Nowych Skalmierzyc: Życzę, by Dzień Kobiet nie był pojedynczą kartką w kalendarzu, ale przydarzał się Wam jak najczęściej. By każdy dzień przynosił z sobą miłe niespodzianki, obdarowując przy tym zdrowiem, satysfakcją z życia rodzinnego i zawodowego a także wszelką pomyślnością. Ciepłe słowa do pań skierowała również senator, życząc im przede wszystkim zdrowia: Jak będziemy zdrowe, będziemy miały dużo sił. Bo mądre to my jesteśmy. Opoką również jesteśmy. I radość wszystkim również sprawiamy. Dowcipnie do tematu życzeń podszedł natomiast sam artysta: nie widziałem jeszcze tylu kobiet w jednym miejscu.  Każdy medal ma dwie strony i tak sobie pomyślałem patrząc na Panie, że tak właśnie może wyglądać raj, ale tak może wyglądać i piekło. Życzę Paniom, byście na swojej drodze spotykały większą ilość tych, którzy będą widzieć w Waszych oczach, sercach i duszach raj. Najpiękniejszym wyrazem życzliwości Andrzeja Piasecznego był występ, na który złożyły się jego największe przeboje, i te pełne romantyzmu oraz liryzmu jak choćby „Niecierpliwi”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, ale również bardziej energetyczne, które skłoniły kobiety do wstania, do wyjścia przed scenę i wspólnego śpiewu – jak np. „Rysowane Tobie” czy „15 dni”.

„Piękny koncert!! To miłe, że Władze naszego miasta potrafią sprawić taki prezent swoim mieszkankom”, „Piasek wciąż taki sam...miło było sobie przypomnieć i wspomnieć młode lata”, „Koncert rewelacyjny. Dzień Kobiet powinien być częściej”, „Zamiast kwiatka koncert Piaska świetny prezent dziękuję” – to tylko niektóre z kilkudziesięciu komentarzy, które po koncercie pojawiły się na fanpejdżu burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.