13 października 2019r. na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. odbędzie się bieg charytatywny pod nazwą: "Ostrów pomaga" Bieg dla Martusi.

Do udziału w imprezie zaproszeni są mieszkańcy Ostrowa Wlkp. i okolic. Proponujemy trasy biegowe 5km i 10km ( 2 pętle po 5 km ) lub 5 km Nordic Walking na terenie Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. Nasz bieg jest czymś innym niż wiele biegów ulicznych w okolicy. Zamiast asfaltu proponujemy teren leśny, który dostarczy wszystkim uczestnikom wiele szans na walkę z samym sobą
i innymi. Dodatkowo bieg ten jest wyjątkowy bo charytatywny i został objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Panią Beatę Klimek. Celem biegu charytatywnego "Ostrów pomaga" jest zbiórka funduszy na leczenie Marty Ratajczak. 

Marta Ratajczak urodziła się w 2017r. z wielotorbielowatością i dysplazją nerek. Jej nerki pracują obecnie na poziomie 27% wydajności. Jest to choroba postępuję i jest nieuleczalna, nieuchronnie zbliża ją do dializ i w przyszłości do przeszczepu nerki. W chwili obecnej dzięki odpowiedniej diecie (pozbawionej fosforanów, potasu, ograniczeniu białka, specjalnemu mleku, które nie jest dostępne w Polsce, jest sprzedawane na receptę i nie jest w żadnym stopniu refundowane) i lekom choroba Martusi jest pod kontrolą, ale w każdej chwili stan jej zdrowia może się pogorszyć.  Dojazdy do ICZMP (Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki) w Łodzi, gdzie jest leczona oraz leki przyjmowane każdego dnia generują duże koszty. Pomimo swojej choroby Martusia jest pogodną i bardzo żywą dziewczynką. Jej mama jest przedszkolanką, a tata ratownikiem medycznym. Zawodowo pomagają innym teraz my możemy pomóc im.

Przed biegiem na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Piaski - Szczygliczka planujemy biegi dziecięce i inne atrakcje dla najmłodszych.
Chcemy aby cała impreza miała charakter rodzinny i zachęcała do wspólnego spędzenia mile czasu na łonie natury. 

Po biegu planujemy nagrodzić wszystkich medalami, a  najlepsze panie i najlepszych panów na trasach 5 km, 10 km oraz 5 km Nordic Walking pucharami. Ich dekoracje prowadzić mogą sponsorzy przy współudziale organizatorów. Każdy uczestnik może otrzymać w pakiecie startowym materiały promujące sponsorów wspomagających nasza imprezę, a w czasie posiłku po biegu możliwa jest prezentacja sponsorów np. w postaci stanowisk reklamowych. Nie przewidujemy nagród w kategoriach wiekowych.