Czy można połączyć dobrą zabawę z nauką i rozwojem dzieci? Oczywiście! W powiecie ruszają zajęcia z siatkówki dla dzieci, którą miały okazje przetestować przedstawicielki najmłodszego pokolenia naszej redakcji.

Klub Glks Barycz Janków Przygodzki zaprasza do swojego nowego projektu jakim jest Akademia "Z siatkówka na całego". Na zajęcia uczęszczają dzieci z Ostrowa Wielkopolskiego jak również z sąsiednich gmin. 
Warto zaznaczyć, że klub ten według raportu Ministerstwa Sportu został najlepszym klubem szkolącym dzieci i młodzież w cały kraju w kategorii siatkówki plażowej. Wyróżnienie to nie było przypadkowe, bo sukces ten udało się powtórzyć zarówno w roku 2019, jak i 2020 ( pisaliśmy o tym TUTAJ ). 

Każdy trening zaczyna się z zabawą, a następnie dzieci uczone są podstaw siatkówki. W poszczególne zajęcia do urozmaicenia wmieszane są elementy: tańca, torów przeszkód, zawodów sprawnościowych itp. Dużą uwagę przykłada się na elementy pracy zespołowej, aby dzieci w przyszłości odnajdywały się w grach zespołowych. 

Treningi będą się odbywały w trzech grupach wiekowych. 

5-10 lat

- Środy   - godz. 17.00 - 18.00 
- Soboty - godz. 10.00 - 11.30 

11-15 lat

- Poniedziałki - godz. 16.00
- Środy - godz. 16.00
- Piątki - godz. 16.00

Seniorki
- Poniedziałki - godz. 17.00
- Środy - godz. 18.00
- Piątki - godz. 18.00

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowana kadrę trenerską, a dzieci mają możliwość udziału w zawodach i co najważniejsze mogą liczyć na dużo dobrej zabawy :) 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem  669-526-692 - który należy do trenerki Kasi - odpowiedzialnej za szkolenie najmłodszych siatkarek. 

Link do strony "Z siatkówką na całego" na facebooku. 

W planach jest również uruchomienie sekcji dla chłopców.