W czwartek rozpoczęły się dwudniowe zmagania w Turnieju Juniorek i Juniorów Plaży Gotyku Toruń 2020. W turnieju wystąpiły duety z całego kraju, na czele z parami kadrowymi i czołowymi dwójkami mistrzostw Polski. Poziom zmagań był więc wysoki, a czwartkowe mecze wyłoniły półfinalistów obu turniejów. W piątek odbyły się półfinały, a w finale zagrały obie pary z podostrowskiego Jankowa Przygodzkiego.

W zmaganiach juniorskich wystąpiło w sumie 28 par, po 14 na każdy z turniejów. Mecze finałowe rozgrywane były na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, gdzie na zmianę przez cały dzień można było obserwować potyczki młodych siatkarzy i siatkarek.

Na turniej przyjechało kilka par kadrowych oraz duety ze spalskiego SMS-u. Kilka dwójek to również uczestnicy finałów mistrzostw Polski, więc poziom rozgrywek był naprawdę dobry. W ostatnim czasie okazji do grania w takim turnieju nie było, więc dla każdego uczestnika była to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości na daną chwilę i przygotowania się do późniejszych rozgrywek – poinformowała Danuta Rękawica, PR manager Plaży Gotyku Toruń 2020.

W turnieju juniorek trzy wygrane i awans do półfinału zapisały na koncie pary Pylińska/Stryjak (Janków Przygodzki) i Bielak/Ciężkowska. By dotrzeć do tego etapu więcej spotkań musiały rozegrać duety Borszewska/Iwankowska oraz  Adamek/Walendowska (Janków Przygodzki) Na boisko drużyny te wybiegały kolejno cztery i pięć razy. Swoje półfinały wygrały oba duety z powiatu ostrowskiego, meldując się w finale Plaży Gotyku. Wyczyn ten jest sporym sukcesem, gdyż na starcie w turnieju zjawiły się najlepsze pary w kraju, łącznie z parami reprezentującymi Polskę w kategorii Juniorek i Kadetek.   

Ostatecznie w finale zwyciężyła para Adamek/Walendowska, pokonując minimalnie w tie-breaku pare Pylińska/Stryjak. Jednak brawa należą się wszystkim zawodniczkom z Jankowa Przygodzkiego oraz trenerowi Michałowi Wachowskiemu i władzom klubu bo wyniki w ostatnich latach są bardzo imponujące. Na początku roku pojawił się raport Ministerstwa Sportu z którego lokalny klub GLKS Barycz Janków Przygodzki został najlepszym klubem szkolącym dzieci i młodzież w kategorii siatkówki plażowej (Link do artykułu). Obecne wyniki siatkarek zaczynają potwierdzać dane analityczne zawarte w raporcie.  
 

Transmisja z meczu finałowego: