Uwaga! Informujemy, że od kilku dni na Facebooku znowu pojawił się nowy wirus. Jak podaje serwis niebezpiecznik.pl otrzymujemy priv wiadomość od znajomego z prośbą o wysłanie sms.

Przykładową wiadomość przedstawiamy tutaj na poniższym zdjęciu:Wysłanie SMS, o który prosi nasz znajomy nie jest darmowy. Koszt wysyłki wiadomości o treści "ag.kon" na numer 92550 to 30,75 zł brutto, a odesłanie rozmówcy kodu z SMS`a spowoduje, że na nasz numer telefonu zostanie uruchomiona płatna usługa premium (czyli regularne dodatkowe opłaty, np. co kilka dni lub tydzień).

Pewnie zastanawiacie się nabierze na takie sztuczki nabiera. Zaznaczamy, że wiadomość wysyła Wam znajomy na Facebooku, który to może być waszą najbliższą osobą ,przyjacielem, zaufanym kumplem.

Co zrobić jeśli otrzymamy taką wiadomość?
Najzwyczajniej w świecie prosimy o jej ignorowanie, jednak warto zadzwonić do osoby na telefon, która nam wysłała ową wiadomość i poinformować ją o włamaniu na jej konto na Facebooku. Wasz znajomy powinien usunąć wszelkie podejrzane aplikacje ze swojego konta, które są dostępne pod linkiem: Aplikacje - Facebook, a następnie powinien zmienić swoje hasło do konta tutaj i dodać podwójną weryfikację w celu zalogowania: Zabezpieczenia - Facebook.

Nie jest znany sposób infekowania kont, ale prawdopodobnie osoby posiadającego tego wirusa kliknęły w jakiś link typu "Darmowe bony, doładowania" i aby otrzymać ten kupon zapewne było wymagane "zalogowanie się za pomocą facebooka" i tym samym stały się ofiarami tego szkodnika.