Od października w gminie Odolanów rozpocznie się zbiórka popiołów z palenisk domowych. Nie będzie można już wrzucać popiołów do pojemników na odpady zmieszane. Popioły będzie odbierać firma Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o. w Kaliszu. Odpady będą odbierane w ramach gminnego systemu gospodarki odpadami, nie powoduje to zwiększenia wysokości opłat. Usługa jest realizowana w ramach dotychczasowych opłat.

Każdy właściciel nieruchomości ,który będzie oddawał popiół musi się wyposażyć w pojemnik 120l koloru szarego, z tworzywa sztucznego, na kółkach spełniający normę PN-EN 840. Możliwe jest korzystanie z pojemnika innego koloru, ale należy go odpowiednio opisać np. naklejką z napisem popiół. W przypadku zanieczyszczenia pojemnika na popiół innymi frakcjami odpadów pojemnik nie zostanie odebrany.

Firma EKO z Kalisza, która będzie odbierać popiół ma w swojej ofercie możliwość zakupu pojemników. Pojemnik można zakupić również w innej firmie, ważne aby odpowiadał wymaganiom.

Poniżej podział gminy na sektory i harmonogramy wywozu popiołów.

Sektor  1
Odolanów ul. 1 go Maja, Dąbrowskiego, Dworcowa, Bema, Cofalskiego, Fr. Sójki, Kaliska parzyste od nr 2 do 8 B i nieparzyste od nr 1 do 19, Kilińskiego, Kręta, Krotoszyńska, Ludomiry Namysł, Nadbaryczna, Piaskowa, Pl. Kościuszki, Pl. Św. Barbary, Poniatowskiego, Rynek, Słoneczna, Sowińskiego, Sułkowskiego, Traugutta, Wiosny Ludów, Zamkowa, Ceglana, Gimnazjalna, Krótka, Kurochowska, Zacisze, Chwaliszewska, Al. Jana Pawła II, Leśna, Kwiatowa, Ogrodowa, Osiedlowa, Polna, Raszkowska, Sadowa, Strzelecka do nr 58, Tarchały Wielkie ul. Nadbaryczna , ks. Prałata K. Nadstazika, Trzy Mosty

Sektor 2
Odolanów- Ostrowska, Poznańska, Boczna, Dąbrówki, Mostowa, Spokojna, Kopernika, Zborowiecka, Łąkowa, Kaliska (parzyste od nr 10 do 78, nieparzyste od nr 33 do 89), Huta Harych, Świeca I i II, Świeca nr 206-213, Papiernia, Nadstawki, Huta, Grochowiska, Trzcieliny
Boników, Garki, Bałamącek, Odolanów ul. Bartosza, Parkowa, Liliowa, Natury

Sektor 3
Wierzbno, Nabyszyce, Kuroch, Biadaszki, Wisławka, Baby, Gliśnica, Kaczory, Gorzyce Małe, Tarchały Małe, Odolanów ul. Nowa, Wąska, Ks. B. Piszczygłowy, Tarchały Wlk., ul. Strumykowa
Tarchały Wielkie

Sektor 4
Uciechów, Lipiny, Raczyce, Odolanów ul. Dębowa, Klonowa, Przemysłowa, Strzelecka od nr 60, Wiatraczna, Wiosenna, Jodłowa, Wierzbowa, Jarzębinowa, Świerkowa, Jałowcowa, Sosnowa, Kasztanowa, Lipowa.


Sprzedaż pojemników na popiół na targowisku

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KOSZ” Barbara Nowicka Wszewilki, ul. Sulmierzycka 51, 56-300 Milicz będzie prowadziło sprzedaż pojemników na popiół. Sprzedaż odbędzie się na targowisku w Odolanowie w soboty 3 i 10 października. Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać chęć kupna do firmy pod nr telefonu:
665 776 066, 713 832 739.

Pojemniki będą sprzedawane osobą, które wcześniej zgłoszą telefonicznie chęć zakupu.
Cena pojemników: nowy 150 zł, używany 90 zł.