Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola s. Salezjanek i schola ,,Iskierki Ducha św”.z parafii pw. Ducha św. w Ostrowie Wielkopolskim na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Toruniu.

Już odliczamy dni do Finału Galowego w Toruniu. Dzieci  5 –latki z grupy ,,Biedronek” wraz ze scholą ,,Iskierkami  Ducha św.” z parafii Ducha św. przygotowywują się do udziału w Finale Galowym Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Toruniu. Schola nagrała płytę z 5 piosenkami religijnymi                            i patriotycznymi, którą wysłała do Torunia w celu zakwalifikowania się na Festiwal. I udało się ! 24 maja przyszedł mail informujący o przejściu scholii w Eliminacjach Ogólnopolskich  do II etapu Festiwalu . Wśród wielości nadesłanych płyt z całej Polski do Fundacji ,,Nasza Przyszłość” tylko 5 schól przeszło do finału. Jesteśmy w tej szczęśliwej ,,5”. Nasza płyta spodobała się jury. Schola będzie miała możliwość nagrania teledysku w profesjonalnym studio nagrań. Dzieci  uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 7 , Szkoły Podstawowej S. Salezjanek oraz Publicznego Przedszkola S. Salezjanek pod kierunkiem s. Lucyny Bieńkowskiej i p. nauczycielki Emilii Nowackiej stworzyły wspaniały zespół w postaci scholii dziecięcej ,,Iskierek Ducha św.” ,który na co dzień animuje liturgię mszy św. w parafii Ducha św. oraz bierze udział w różnych imprezach kulturalnych szkół i miasta. Dzięki wzajemnej współpracy z parafią , szkołami  i przedszkolem dzieci pod kierunkiem s. Lucyny Bieńkowskiej i p. Emilii Nowackiej na Galę Finałową stworzyły ciekawe ,pełne emocji widowisko religijno-patriotyczne, które wkrótce zaprezentują nie tylko w Toruniu…. Na scenie pojawi się Józef Piłsudski jadący na kasztance, pojawią się chorągwie i pełne ekspresji i wigoru piosenki wojskowe w wykonaniu małych wykonawców z przedszkola i scholii.                                                                     Kilka słów o samym Festiwalu:

     Celem Festiwalu   jest kultywowanie polskich tradycji, stworzenie możliwości poznania folklorystycznej muzyki regionalnej i obcowania z nią, prezentacja dorobku dziecięcych                                       i młodzieżowych zespołów muzycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z kulturą, wymiana doświadczeń artystycznych między uczestnikami Festiwalu,  popularyzacja muzyki ludowej , upamiętnienie 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.                                                                  Gala Finałowa odbędzie się 2 czerwca w Toruniu przy Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji. A retransmisja 9 czerwca w Telewizji Trwam i Radio Maryja. Gratulujemy naszym małym wykonawcom ! Wykonawcom życzymy sukcesu w rywalizacji o I MIEJSCE na Gali Finałowej i wielu pięknych przeżyć.