Grzegorz Walasek, który ucierpiał w 14 wyścigu sobotniego meczu w Łodzi, przechodzi nadal badania. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa przerwa w startach jednego z liderów Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Podczas transmisji na antenie nSport+ podano wstępną diagnoze, że zawodnik TŻ Ostrovii prawdopodobnie doznał złamania kości śródstopia, jednak z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że Grzegorz Walasek nie doznał złamań, ale musi przejść dodatkowe badania. 

–Grzegorz od poniedziałku będzie w Ostrowie przechodził dalsze badania i rehabilitację. Na ten moment nie potrafię powiedzieć, kiedy będzie gotowy do startów – wyjaśnia trener ostrowskiej drużyny, Mariusz Staszewski.
Zarząd klubu rozważą możliwość zakontraktowania gościa z 2 ligi ale również może skorzystać z popularnej ZZ czyli zastępstwa zawodnika. 

Arged Malesa TŻ Ostrovia w czwartek o 20:15 w Toruniu czeka mecz 5. Rundy eWinner 1. Ligi z eWinner Apatorem. W sobotę, 6 sierpnia o 16:30 z Unią Tarnów.

Grzegorz Walasek to na razie najskuteczniejszy żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia. Ze średnią 2,222 punktu na bieg zajmuje szóste miejsce wśród zawodników eWinner 1. Ligi.