Fenomenalny występ na Mistrzostwach Świata Taekwon-do w Brazylii odnotowali mieszkańcy naszego powiatu, członkowie kadry narodowej w tej dyscyplinie: Piotr Wardak, Bartosz Przegienda, Karol Adamczewski i Julian Dudkowiak. Przed wyjazdem nieśmiało zapowiadali, że będą walczyć o medale i... słowa dotrzymali.

W zmaganiach w Brazylii w dniach 9-11 sierpnia 2019r. wzięło udział ponad 1000 zawodniczek i zawodników. Byli to reprezentanci takich krajów, jak Argentyna, Brazylia, Paragwaj, RPA, USA, Kanada, Etiopia, no i oczywiście Polska.

- „Rywalizacja odbywała się na 6 matach. W sobotę 10 sierpnia 2019 r. startowały kolorowe pasy i tu Piotr Wardak wywalczył złoty medal w kategorii weteran waga +82 kg oraz Bartosz Przegienda brązowy medal walki w kategorii junior -56kg i taki sam krążek w układach formalnych grupa czerwonych. Natomiast w niedzielę 11 sierpnia 2019 r. startowały tylko czarne pasy i tu Julian Dudkowiak zdobył srebrny medal w walkach po niesamowicie zaciętym finale z zawodnikiem z Kanady. Karol Adamczewski wywalczył z kolei brązowy medal w układach drużynowych” – informuje z radością trener, Mariusz Dumitrescu.
Wyjazd podopiecznych Mariusza Dumitrescu na Mistrzostwa Świata w Brazylii został dofinansowany ze środków Powiatu Ostrowskiego, dlatego po powrocie pochwalili się swoimi osiągnięciami Staroście Ostrowskiemu Pawłowi Rajskiemu.

- „Śledziłem ich zmagania w internecie, dziś mogłem im za to osobiście podziękować. Miło było także patrzeć, kiedy nasze logo pojawiało się nie tylko w miejscu odbywania się mistrzostw, ale także przy słynnych wodospadach Iguacu czy na jednej z najsłynniejszych plaż świata. Gratuluję medali, ale przede wszystkim samozaparcia. Bo medale są wynikiem ciężkiej pracy i codziennych treningów! Cieszę się z sukcesu i także z tego, że jako powiat mogliśmy pomóc w tym wyjeździe, a sami zawodnicy mówią, że był to wyjazd życia. Pewnie będzie to także dodatkowa motywacja do dalszych treningów” – relacjonuje spotkanie Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Na pamiątkowym zdjęciu zrobionym w Starostwie w dniu 23 sierpnia 2019 roku zabrakło jednego z zawodników, Karola Adamczewskiego, ale w jego imieniu gratulacje i drobny upominek odebrali koledzy.

Pomimo, że w Brazylii zebrała się śmietanka zawodników Taekwon-do, każdy z zawodników Powiatu Ostrowskiego powołanych do kadry narodowej wrócił z medalem.