Aż 14 medali zdobyli w Kaliszu młodzi lekkoatleci Stali LA na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików U16. Ostrowianie w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej zajęli pierwsze miejsce.

W sobotę 12 stycznia w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików U16 połączone z mitingiem ogólnopolskim. Stal LA Ostrów wystawiła w tych zawodach bardzo liczną, bo aż 70-osobową  reprezentację, a dla wielu zawodników był to pierwszy występ w tak prestiżowych zawodach.

Liderką ostrowskiej ekipy była Inga Kanicka, która wywalczyła dwa medale okraszone rekordami życiowymi. W biegu na 60 m. zwyciężyła z czasem 8,17 s., w w skoku w dal zdobyła srebrny medal z wynikiem 5,24 m. Drugą zawodniczką, która wróciła z Kalisza z dwoma medalami jestOliwia Klar. We wspomnianym już biegu na 60 m. zajęła trzecie miejsce z rekordem życiowym 8,38 s., a miejsce drugie wywalczyła w na dystansie 300 m. z wynikiem – 48,35 s. Ciekawostką biegu na 60 m. był fakt, że w 6-osobowym finale wystąpiło aż 5 ostrowianek. Miejsca za podium zajęły: 4. Ewa Piaszczyńska – 8,47 s., 5.  Dominika Rataj – 8,50 s., 6. Dagmara Adamcio – 8,56 s. W sumie na tym dystansie startowały 43 zawodniczki.

Wspomniana Dagmara Adamcio, złoty medal zdobyła  w skoku w dal z bardzo dobrym wynikiem 5,28 m. Rewelacyjnie spisała się młodziutka Olga Szlachta (rocznik 2006), która bez kompleksów stanęła do walki ze starszymi od siebie zawodniczkami. Olga została mistrzynią Wielkopolski w biegu na 300 m. z rezultatem – 47,71 s. Z roli faworyta skoku w dal wywiązał sięKuba Robotnikowski, który odniósł wyraźne zwycięstwo z rezultatem 6,24 m. Ten wynik plasuje go w ścisłe czołówce najlepszych zawodników w kraju w tej konkurencji. W skoku wzwyż kolejne złoto do kolekcji dołączyła Emilia Twardowska, która ustabilizowała formę na bardzo wysokim poziomie i regularnie pokonuje poprzeczkę zawieszoną na 155 cm.

Pomimo perypetii zdrowotnych na starcie biegu na 600 m. stanęła utalentowana młodziczka Lena Dąbrówka, podopieczna trenerki Kamili Grzegorowskiej. Spisała się bardzo dobrze zdobywając srebrny medal z czasem 1:55.41s. Sporą niespodziankę sprawił bardzo ambitny Kuba Nawrocki, który w biegu na 1000 m uplasował się na drugim miejscu z czasem 3:23.14 s.

Brązowe medale do kolekcji dołożyli: Dominika Rataj w skoku w dal – 5,15 m. (rekord życiowy),Daria Rybak w skoku wzwyż – 145 cm (wyrównany rekord życiowy), Kacper Zimniak w biegu na 300 m. z rezultatem 43,89 s. Brąz zdobył również Maciej Siedlecki w skoku w dal z rezultatem 5,53 m.

Bardzo dobrze w mitingu Open spisali się starsi zawodnicy Stali LA.  Kacper Adamczakzwyciężył w biegu na 1000 m. z rekordem życiowym – 2.53,29 s. Drugie miejsce na tym samym dystansie zajął Jakub Chmielarz 2.59,91 s. W biegu na 60 m. świetnie spisał się Michał Tuczyński zajmując drugie miejsce z wynikiem 7,13 s., a Robert Gaweł zajął miejsce trzecie z „życiówką” – 7,42 s.

Również w biegu na 60 m. kobiet dobrze spisały się zawodniczki z Ostrowa – Olga Kalinazwyciężyła z czasem 8,43 s. (eliminacje – 8,40 s.), a druga była Paulina Szczepaniak – 8,54 s. W skoku w dal zwyciężyła debiutująca w zawodach lekkoatletycznych Ola Kupczyk z wynikiem – 4,62 m., zaś w gronie mężczyzn drugie miejsce zajął Marcin Karolewski – 6,11 m. a trzecieAdrian Wróblewski – 5,46 m.

Jak podkreśla trener Marek Walczak – na uwagę zasługuje szereg innych rekordów życiowych i dobrych wyników, nawet jeśli nie przyniosły młodym zawodnikom medali. Zwraca też uwagę, że z różnych powodów zabrakło w tych zawodach przedstawicieli kilku klubów, co ułatwiło nieco zadanie ostrowianom.

Z rezultatów zadowoleni byli wszyscy trenerzy: Kamila Grzegorowska prowadząca grupę biegów średnich i długich oraz Walczakowie: Michał, Kasia i Marek, prowadzący grupę sprinterów i skoczków.