Odolanovia Odolanów w sezonie 2016/2017 zajęła drugie miejsce w tabeli. Drużyna nie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej ale ma jeszcze na to szanse.

W tabeli 4 ligi zwolniło się jedno miejsce i pojawiła się ogromna szansa dla Odolanovi na awans do 4 ligi. Zespół otrzymał propozycję rozegrania barażu, w którym wystąpić mają 3 zespoły, które zajęły 2 miejsca w ligach okręgowych w Kaliszu, Lesznie i Koninie. W OZPN Kalisz 2 miejsce w sezonie 2016/2017 zajęli piłkarze z Odolanowa, którzy prowadzeni byli przez Piotra Kasprzyka. 


W przerwie między rozgrywkami ligowymi doszło w Odolanovii do zmiany trenera. Teraz zespół z Odolanowa prowadzony jest przez Grzegorza Żyto, który do tej pory był drugim trenerem Jaroty Jarocin. 
Przeciwnikami w barażu o 4 ligę dla zespołu z Odolanowa będą Krobianka Krobia (Leszno) oraz Olimpia Koło (Konin) a mecze barażowe mają zostać rozegrane w dniach 2, 5 i 9 sierpnia. 
Jeśli zespół z Odolanowa awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej to w IV lidze zobaczymy po raz kolejny 3 zespoły z powiatu ostrowskiego: Ostrovię 1909, Pogoń Nowe Skalmierzyce i Odolanów. W minionym sezonie awans z IV ligi wywalczyli podopieczni Mariusza Posadzego z Centry Ostrów Wlkp. 

Zespół z Odolanowa ma spore szanse na awans, gdyż zespoły mogą przystąpić do barażu z nowymi zawodnikami a jak udało nam się dowiedzieć z zespołem trenuje kilku wartościowych zawodników m.in doświadczony Paweł Świtała, który ostatnio występował w zespole Bodzio Goszcz. 

Teraz działacze z Odolanowa szukają sponsorów by w przypadku awansu mieć pewność, że w klubowej kasie wystarczy pieniędzy na rozgrywki. Jeśli działaczom uda się zorganizować fundusze lub gwarancje finansowania wtedy zespół przystąpi do barażu o IV ligę.