Firma Budowlana Antczak, przystępuje do realizacji centrum hotelowo-biznesowego ,,Calisia". Przy współpracy z grupą Hilton Worldwide, ma powstać hotel Hampton by Hilton Kalisz. Pozostałą część kompleksu zajmą biura i lokale handlowo-usługowe.

Jak pisze portal http://www.faktykaliskie.pl/ wydano właśnie pozwolenie na budowę hotelu po dawnej fabryce fortepianów ,,Calisia". Nieruchomość zlokalizowana przy ul. Fryderyka Chopina 9 w Kaliszu, została nabyta przez FB Antczak jesienią 2015 roku. Od momentu nabycia poszukiwano optymalnej koncepcji rewitalizacji obiektu, która pozwoliłaby wykorzystać potencjał przestrzeni i służyć mieszkańcom. Rewitalizacja obiektów historycznych i adaptacja ich wnętrz dla potrzeb biznesu to trend, który w branży nieruchomościowej istnieje od kilku lat. Wiele przykładów takich realizacji znajdziemy w stolicy – spójrzmy na takie projekty jak Ufficio Primo, czy też kompleks Dzielna 60. Zakup niszczejącej Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia” ma wymiar symboliczny. Przed laty było to prężnie działające przedsiębiorstwo, które produkowało wysokiej jakości instrumenty, pożądane na całym świecie. Decydując o dostosowaniu tej nieruchomości do potrzeb biznesu, chcemy przywrócić jego dawną świetność i dobrą sławę- komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

W lipcu 2015 roku została podpisana LOI z przedstawicielami grupy Hilton Worldwide, która to będzie partnerem przy realizacji funkcji hotelowej. Hilton Worldwide jest jedną z największych światowych firm w branży hotelarskiej, która w chwili obecnej rozwija się szybciej niż kiedykolwiek. W listopadzie 2008 magazyn Forbes umieścił sieć Hilton Hotel na 36 miejscu pod względem dochodów na liście największych przedsiębiorstw prywatnych.

Oprócz części hotelowej, na projekt ,,Calisia" składać się będzie także przestrzeń biurowo-usługowa o łącznej powierzchni 4000 m² uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią publiczną dostępną dla mieszkańców, gdzie w przyjaznej atmosferze będą mieli okazję skorzystać z oferty restauracji i showroom-ów. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania.