Chcesz zadbać o siebie i swoich pracowników, dodając do firmowego wyposażenia kawowy ekspres do biura? To dobry pomysł. Zanim jednak udasz się na poszukiwania konkretnego modelu, sprawdź, na który rodzaj ekspresu warto zwrócić uwagę – przelewowy czy automatyczny.

Podsumowanie:

  • Kawowy ekspres do biura to dobry pomysł. Poprawi samopoczucie Twoich pracowników, a nawet ich wydajność. Ważne jednak, by ekspres był dopasowany do potrzeb Twojego zespołu.
  • Dobry ekspres do biura to taki, który jest wydajny, łatwy w obsłudze i oferuje taką kawę, jaką lubią pracownicy.
  • Do najchętniej wybieranych ekspresów do biura należy ekspres automatyczny i przelewowy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, który z nich sprawdzi się w Twoim przypadku.

Najpierw określ wydajność ekspresu do biura

W pierwszej kolejności określ, jak duże jest Twoje biuro i ilu członków Twojego zespołu chce korzystać z ekspresu do kawy. To determinuje bowiem wydajność, jaką powinien charakteryzować się Wasz przyszły ekspres. Przez wydajność należy rozumieć ilość kawy, jaką urządzenie jest w stanie przygotować w ciągu doby. Szacuje się, że w małych biurach wypija się 35-50 kaw dziennie, w średnich 35-50, a w dużych powyżej 50.

Szybkość działania ekspresu do biura

Dodatkowo zastanów się, jak szybko powinien dany ekspres działać i ile czasu potrzebować na zaserwowanie Tobie i Twoim pracownikom wymarzonej kawy. Przelewowe ekspresy do biura wymagają więcej czasu, bo około 15 minut na przygotowanie napoju. Z kolei kawa z automatycznego ekspresu będzie gotowa w kilka minut. 

Miej jednak na uwadze, że ekspres przelewowy przygotuje za jednym razem dużą ilość napoju, nawet cały dzbanek o pojemności 1,5-2 litrów. „Automat” poda jedną filiżankę bądź kubek, ewentualnie dwa, jeśli wybierzesz model z dwoma stanowiskami i możliwością przyrządzenia dwóch porcji w jednym cyklu pracy.

Powtarzalność czy różnorodność kawy?

Z szybkości działania można płynnie przejść do zagadnienia różnorodności kaw oferowanych przez ekspres. Przelewowy przygotuje dużą ilość kawy w stosunkowo niewielkim czasie, ale będzie to kawa czarna, filtrowana z możliwością oddzielnego dodania mleka, by uzyskać wariant mleczny. Pamiętaj więc, że taki ekspres oferuje powtarzalność napoju. A model automatyczny, nawet ten w niewielkim przedziale cenowym, to co najmniej kilka wariantów kawy do wyboru, w tym zarówno czarna, klasyczna, jak i mleczna, a nawet nieco bardziej deserowa.

Automatyczny czy przelewowy ekspres do biura (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/dla-biur/)?

Zanim więc wybierzesz konkretny rodzaj ekspresu, odpowiedz na pytania:

  • Jaką kawę najczęściej piją Twoi pracownicy?
  • Jak bardzo zależy Twojemu zespołowi na szybkości przygotowania kawy?
  • Co będzie cenniejsze w Twoim biurze – duża ilość tej samej kawy czy małe porcje różnych typów tego napoju?

Zwróć też uwagę na elementy ekspresu, które sprawdzą się w każdym biurze: automatyczne czyszczenie, ciche działanie, solidność wykonania i uniwersalny design, wpisujący się w aranżację. Pamiętaj, że ekspresy do biura możesz zdobyć także w formie dzierżawy, nie tylko tradycyjnego kupna. To rozwiązanie cenne dla przedsiębiorców, bo nie wymaga poniesienia jednego, ale dużego wydatku, a umożliwia rozłożenie płatności na wiele miesięcy.