Selekcja hokera, wedle naszych upodobań mającego znaleźć się kuchni związana jest ze znacznie większym wyborem szczególnie w kontekście innych mebli. Nie oznacza to jednak, że przy zakupie należy kierować się wyłącznie początkową, naprędce wyrobioną opinią. Osoby chcące poczuć satysfakcję z tego typu nabytku powinny zastosować się do kilku rad.

Rozmiary

Elementem w głównej mierze oddzielającym hokery od powszechnie nam znanych siedzisk, jest poziom wysokości. Zaleca się, aby został on wybrany w momencie projektowania lokalu usługowego lub, w przypadku mieszkań, blatu. Optymalna różnica, która powinna zachodzić między krzesłem a blatem, wynosi 20 do 30 cm. Dzięki temu możemy być pewni, że korzystanie z zakupionego hokera będzie cechować się wygodą oraz stałym utrzymywaniem zdrowej pozycji (co ma szczególne znacznie w kwestii funkcjonowania kręgosłupa).

Istnieją różne warianty, jeśli chodzi o wysokość hokerów. Powszechnie spotykane modele domowe osiągają do 80 centymetrów, barowe – 110. Opcjonalnie można też wykonać bar nieprzekraczający 80 cm, do którego wyposażenia umieści się krzesła o wysokości 60 cm. Co więcej, sprawdzą się też one w mieszkalnych kuchniach. Jeśli jednak wolimy dmuchać na zimne, to i na tę ewentualność jest sprawdzona metoda, a są nią modele z możliwością regulacji wysokości.

Dostępne rodzaje

Istnieją dwa dostępne modele hokerów:

  • posiadające oparcie (lub też nie) – osoby będące właścicielami niewielkich rozmiarów przestrzenie kuchenne lepiej postąpią, wybierając hokery, które można wsunąć pod blat. Jednakże, jeśli przestrzeń przy blacie będzie służyć zarówno do spożywania posiłków, jak i wykonywania obowiązków (domowych tudzież zawodowych), lepiej będzie wybrać te z oparciem. Trzeba też wspomnieć o podłokietnikach – nie są one co prawda potrzebne, lecz są świetnym pomysłem, jeśli planujemy spędzać na hokerach znaczną ilość czasu w ciągu dnia. Przy tym ich wybór zabierze nieco czasu, w poszukiwaniu tych odpowiednich.
  • Posiadające jedną, trzy lub cztery nogi – zaletą tych z pojedynczą nogą jest fakt, że zajmują one niewielką ilość miejsca. W przypadku konserwatystów wybór raczej będzie związany z dwoma pozostałymi rodzajami, które z kolei znacznie łatwiej będzie można odsunąć od blatu. To również da się zniwelować, a to za sprawą wersji obrotowych.

Hokery to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, w których liczy się oszczędność przestrzeni. Wykorzystując je przy aranżacji mamy pewność, że wyróżnimy się z tłumu. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Doskonałą ofertę znajdziesz na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html.