Dzieci w Ostrowie Wielkopolskim będą uczyć się języka chińskiego, wszystko to pokłosie wizyty Sekretarza Dystryktu Qingbaijiang, który gościł w naszym mieście w minionym tygodniu.

Sekretarz Dystryktu Qingbaijiang Zhang Sheng przybył do do Ostrowa Wielkopolskiego 22 maja.
Podczas wizyty przedstawiciele chińskiej prowincji oglądali nasze miasto, między innymi firmę EKK Wagon, której w przyszłości mieliby udzielić wsparcia. 
REKLAMA

Podczas spotkania omawiana aspekty dotyczące rozwoju współpracy na płaszczyźnie m.in. edukacji, gospodarki i inwestycji.

- Poinformowałam naszych partnerów z Chin, że od października uruchamiamy w naszym mieście naukę języka chińskiego. Nauka odbywać się będzie w Szkole Podstawowej Nr 4, którą zarekomendowałam także chińskiej delegacji jako partnera dla Szkoły Podstawowej z Qingbaijiang, gdzie 300 dzieci już uczy się języka polskiego. Nauka języka chińskiego odbywać się będzie przy wsparciu Instytutu Konfucjusza z Poznania - powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Prawdziwą furorę zrobiła mała Niu Niu, uczennica przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 4, która wzięła udział w spotkaniu razem z panią dyrektor. Niu Niu jest rodowitą Chinką z pewnością więc będzie mogła pomagać swoim kolegom w nauce tego niełatwego języka - mówi Beata Klimek.

Na zdjęciu ostrowianka Niu Niu: