Meble marki Ikea mają już swoją ugruntowaną pozycję na polskim rynku. Dlatego zapewne wielu ich amatorów ucieszy wiadomość, że firma wprowadziła właśnie możliwość zamawiania tych mebli przez internet. Będzie to możliwe w miastach, gdzie już są tradycyjne sklepy producenta. Program „Meble przez internet” będzie wstępem do otwarcia internetowego sklepu Ikei, które jest planowane na koniec roku.

Jako pierwsi, już od listopada ubiegłego roku meble w internecie mogą kupować mieszkańcy Wrocławia i Opola. W lutym będą mogli to robić również mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Bydgoszczy. Od chwili uruchomienia takiej formy sprzedaży, a więc od listopada ubiegłego roku złożono już kilkaset zamówień on-line. Są one wygodne również dlatego, bo w ramach tej usługi można zamówić dostawę mebli do domu, naturalnie za dodatkową opłatą.

Ikea wyjaśnia, że zanim zamówimy meble on-line, wcześniej trzeba sprawdzić, czy to co chcemy kupić jest dostępne w naszej okolicy. W tym celu na stronie Ikei należy wpisać swój kod pocztowy. Można również dowiedzieć się, czy interesujący nas mebel jest dostępny w ramach nowego sposobu sprzedaży. W tym celu na karcie produktu trzeba wybrać najbliższy sklep Ikei i kliknąć przycisk „sprawdź dostępność".

,,Meble przez internet” jest rozwiązaniem tymczasowym. Poprzedza otwarcie kompleksowego sklepu Ikea on-line. Będą w nim nie tylko meble, ale też wiele artykułów wyposażenia domu, różne szklanki, wazoniki, pudełka, czy koce. - Chcemy, żeby każdy sposób zakupów, który wybiorą nasi klienci był dla nich wygodny i łatwy. Dlatego zanim wdrożymy nowe rozwiązanie, chcemy je dokładnie przetestować i w razie potrzeby usprawniać. Dlatego internetową sprzedaż mebli wprowadziliśmy najpierw w jednym regionie i dopiero później będziemy rozwijać ją w kolejnych- powiedziała Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej Ikea w Polsce. Ikea w Polsce 9 ma sklepów stacjonarnych, które w minionym roku odwiedziło prawie 28 mln klientów. Kupili oni wyroby tej firmy za ok. 3 mld zł.