Obowiązek przeglądu i czyszczenia kominów nie jest przestrzegany w domach jednorodzinnych!

Właściciele domów jednorodzinnych nie przestrzegają obowiązku przeglądu i czyszczenia swoich kominów, choć może to ich dużo kosztować zdrowiem lub życiem.
Zaniedbane kominy mogą doprowadzić do tragedii. Rokrocznie w okresie grzewczym dochodzi do licznych pożarów, podtruć, zdarzają się też wypadki śmiertelne.
W sezonie grzewczym 2016/2017 nasza jednostka OSP Skalmierzyce miała pełne ręce roboty i to nie tylko w samych Nowych Skalmierzycach ale i w całej gminie.
Po ostatnich bardzo ciepłych dniach tepemratura znacznie spadła. Mimo że nie ma już pojęcia „sezon grzewczy”, ponieważ to, kiedy kaloryfery powinny być ciepłe, zależy głównie od temperatury na zewnątrz, jednak przyjmuje się umownie, że sezon taki trwa od października do marca.
Przykładem na to jest, wczorajszy niedzielny wyjazd OSP Skalmierzyce. O godzinie 22:52, OSP Skalmierzyce zostało zadysponowane na ul. Kamienną w Nowych Skalmierzycach, do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. W działaniach brał udział także zastęp, z PSP Ostrów Wlkp.
W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym, ostrzegamy! mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przed możliwymi zaczadzeniami, o które bardzo łatwo przez nieszczelności w przewodach kominowych.

*