Worek nagród rozsupłały na Międzynarodowym Festiwalu we włoskim Rimini młode baletnice z grupy „Fantazja”, oraz wokalistka Studia wokalnego Art.-Musica z Młodzieżowego Domu Kultury. Wróciły z pierwszymi, drugimi i trzecimi miejscami w kategorii solistów i duetów.

Na festiwal do Rimini, który odbył się od 26 czerwca do 5 lipca, wyjechała baletowa reprezentacja Młodzieżowego Domu Kultury. W sumie w wyjeździe wzięły udział 34 dziewczynki z grupy baletowej „Fantazja”, prowadzonej przez Bernadettę Matysiak.

Przegląd konkursowy odbył się w Mirabelandii w parku rozrywki dla dzieci i dorosłych, a kolejny dzień konkursowy w Teatrze Noveli. Ostrowianki zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych. Wykonały różne techniki tańca – klasyczny, ludowy, modern jazz, współczesny czy step amerykański.

– Na festiwal przygotowywałyśmy się intensywnie przez cały rok szkolny. Na zajęciach ćwiczyliśmy nowo poznane choreografie, a dziewczynki brały też udział w dodatkowych warsztatach – wyjaśnia prowadząca zajęcia Bernadetta Matysiak.

We Włoszech grupy oceniało międzynarodowe jury. Ostrowska grupa konkurowała z tancerkami m.in. z: Bułgarii, Kazachstanu, Szwecji, Armenii, jak również z Polski. Jak się okazało jednak, to ostrowianki przywiozły bardzo wysokie noty w swoich kategoriach.

Nagrody i wyróżnienia:

Do 13 lat

grupa ADAGIO II miejsce

grupa JET’E III miejsce

Od 14 lat grupa ECHAPP,E III miejsce

DUETY:

Do 10 lat

- Anna Bożek i Zuzanna Mikołajczak II miejsce

Od 11-13 lat

- Martyna Sokołowska i Martyna Sobieraj I miejsce

- Marta Dembska i Jessica Sroka II miejsce

SOLIŚCI:

Do 10 lat

- Maria Sobczak I miejsce

- Karolina Szczepaniak III miejsce

Od 11-13 lat

-Martyna Sobieraj I miejsce

-Martyna Sokołowska II miejsce

- Zofia Latuszek II miejsce

- Zuzanna Świątek III miejsce

- Julia Brajer -Wyróżnienie

- Gabriela Grzegorek –Wyróżnienie

W konkursie wokalnym II miejsce zajęła Anna Klah, młoda wokalistka uczęszczająca na zajęcia Studia Wokalnego Art.-Musica, prowadzonego w MDK, przez Ewę Borowicz – Kasznicką.

– Chciałam bardzo podziękować za pomoc i wsparcie dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury: Annie Drobniewskiej i Dariuszowi Kępińskiemu, Starostwu Powiatowemu i Gminie Ostrów Wielkopolski za dofinansowanie wyjazdu, radzie rodziców z MDK, jak również sponsorom i darczyńcom. Bez ich pomocy wyjazd nie doszedłby do skutku  – mówi Bernadetta Matysiak.