BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski odniosła kolejne zwycięstwo w sezonie. Ostrowianie wysoko pokonali zespół GTK Gliwice, triumfując 85:64. Kluczowa okazała się czwarta kwarta, w której gospodarze zdołali zdobyć tylko 8 punktów.Gospodarze zaczęli premierową odsłonę od serii 7:0, jednak od tego momentu Stal zdołała zbliżyć się do rywali, wygrywając pozostałą część meczu 18:13, co oznaczało stratę dwóch oczek po pierwszej kwarcie. Ostrowianie próbowali grać od początku pod kosz do Jevtovicia, ale ten sposób nie przyniósł rezultatów. W grze ostrowskiej drużyny było sporo niedokładności i strat i jednocześnie dużo gry 1 na 1 – wydaje się, że Łukasz Wiśniewski może być ważnym elementem ekipy Łukasza Majewskiego, chociaż statystyki nie do końca mogą oddawać ten stan rzeczy. W drugiej kwarcie obie drużyny wymieniały się ciosami. Gra była rwana, brakowało czasami skuteczności z łatwych pozycji i ostatecznie po 20 minutach był remis. Statystycznie najlepiej wyglądał Joe Furstinger. Center z Gliwic miał 15 punktów i 7 zbiórek po pierwszej połowie – grał na 100% skuteczności. Duke Mondy nie błyszczał, ale rozdał 7 asyst. Po stronie Stali brakowało lidera, a akcje dwójkowe były neutralizowane przez gospodarzy.

W trzeciej odsłonie Threatt poprawił nieco skuteczność, trafiając ważne rzuty, który pozwoliły utrzymać się gościom w grze. Na cztery minuty przed końcem, za sprawą skutecznych akcji Threatta i Mokrosa, Stal wyszła na prowadzenie różnicą 5 oczek. Ostatecznie gliwiczanom udało się zniwelować straty do 4 punktów. Ostrowianom udało się powiększyć przewagę i na nieco mniej niż 7 minut przed końcem meczu prowadzili różnicą 8 punktów. Od tego czasu przyjezdni grali skutecznie i szukali przewagi pod koszem, gdzie akcje kończyli np. Jevtović czy Żołnierewicz. W połowie kwarty Paweł Turkiewicz wziął czas, by uporządkować szeregi swojego zespołu – Stal prowadziła wówczas różnicą 11 punktów. Niestety przerwa niewiele pomogła i ten czas okazał się początkiem końca GTK w tym spotkaniu. Stal przeprowadziła kolejną serię punktową i przypieczętowała kolejną wygraną.

GTK Gliwice – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:85 (20:18, 16:18, 20:24, 8:25)

GTK: Furstinger 23 (14zb.), Mondy 14, Mijović 9, Henson 7, Tabb 7, Diduszko 2, Szlachetka 2, Majewski, Słupiński.

Stal: Szymkiewicz 14, Threatt 14 (4x3), Żołnierewicz 14, Jevtović 13, Mokros 12, Dambrauskas 11, Wiśniewski 4, Dylewicz 3, Garbacz.

fot. Rafał Jakubowicz