Do bogatej oferty różnych dyscyplin sportowych w Ostrowie dołączyła niedawno szermierka.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych odbywają się w każdy poniedziałek o 17:00 w Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowie.

„Zaczynać można już w wieku 5 lat. Najstarsi trenujący przekraczali z kolei 50-60 lat. Dowolność jest tutaj duża. Wszystko zależy od tego, jak kto chce trenować szermierkę. Czy to ma być trening rekreacyjny czy zawodniczy, który wiąże się z wyjazdami na zawody, seminaria szkoleniowe, obozy treningowe” - powiedział Tomasz Kostański."Szkoła Fechtunku Aramis (SFA) powstała w roku 1998 roku. Obecnie funkcjonuje w 12 miastach Polski – w tym w Ostrowie Wielkopolskim - głównie zajmując się nauczaniem Nowoczesnej Szermierki Klasycznej. 
To dyscyplina nastawiona na nauczanie szermierki użytkowej, czyli takiej, która będzie spełniać pierwotne, naturalne zadanie – obronę siebie i pokonanie przeciwnika. Szermierkę tę wyróżnia to, że nie trzeba stawać się zawodnikiem, można uprawiać ją rekreacyjnie, wystarczy mieć strój sportowy i trochę wody. Pierwsze treningi odbywają się z bezpieczną bronią treningową, co ułatwia spróbowanie tej dyscypliny. To aktywność dbająca o rozwój ogólny – fizyczny i mentalny oraz szlifująca charakter i osobowość- dodaje Tomasz Kostański 


Więcej informacji o szermierce i treningach w Ostrowie można znaleźć na stronie www.aramis.pl