Obstawianie u bukmacherów zyskuje na popularności, szczególnie teraz, kiedy polskie prawo reguluje wiele kwestii związanych z tą częścią gier hazardowych. Ilość legalnych buków na polskim rynku wciąż rośnie, dlatego zanim wybór padnie na jednego z nich, warto przejrzeć ranking bukmacherów - sprawdzone i rzetelne źródło informacji o organizatorach zakładów wzajemnych.

  1. Legalni bukmacherzy - jak ich rozpoznać?
  2. Jak działa ranking bukmacherów?

 

Wybór między poszczególnymi bukmacherami nie jest łatwy. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko wysokość bonusów powitalnych, ale również aktualne promocje, gamę wydarzeń, których wyniki można obstawiać, a także wartość oferowanych kursów.

 

Legalni bukmacherzy - jak ich rozpoznać?

 

Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem, obstawiać można jedynie u legalnych bukmacherów, którzy posiadają ważną licencję na organizowanie zakładów wzajemnych. Takie pozwolenie wydaje Ministerstwo Finansów po spełnieniu przez firmę szeregu restrykcyjnych wymagań. Wszyscy legalni bukmacherzy mają obowiązek posiadania licencji oraz umieszczenia informacji o jej numerze w widocznym miejscu w punkcie naziemnym lub na stronie internetowej.

 

Posiadanie licencji nie jest jedynym wyznacznikiem legalnego działania bukmacherów - są oni zobowiązani także do odprowadzania 12% podatku od gier od każdego zakupionego kuponu. Stawka oraz kwota podatku powinny być widoczne na kuponie - zarówno tym tradycyjnym, jak i w wersji elektronicznej. Dodatkowo, adres strony internetowej buków, którzy organizują zakłady online, musi kończyć się domeną .pl.

 

Jak działa ranking bukmacherów?

 

Dobrze przygotowany ranking bukmacherów to narzędzie uniwersalne, a co ważne, zawsze aktualne, dzięki któremu można szybko wybrać odpowiedniego dla siebie bukmachera. Znajdują się w nim informacje dotyczące najważniejszych elementów oferty polskich organizatorów zakładów wzajemnych, począwszy od wysokości i rodzaju bonusów powitalnych, aż po promocje dla stałych klientów. Dzięki analizie informacji z rankingu, można szybko zorientować się, oferta którego bukmachera wydaje się być najlepsza dla danego gracza. Każdy gracz inaczej będzie analizował informacje zawarte w rankingu. Początkujący typerzy zwrócą baczną uwagę na bonusy na start, natomiast wytrawnych graczy zwykle bardziej zainteresuje wysokość oferowanych stawek i różnorodność oferowanych wydarzeń.

 

Niezależnie od tego, czy informacji poszukujesz jako doświadczony czy początkujący gracz, czytaj więcej informacji na temat rankingu bukmacherów i sprawdź, u którego buka warto obstawiać zakłady w 2020 roku!