Bezpłatnie, bez czekania tygodniami i bez skierowania. W Kaliszu za kilkanaście dni kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły z łatwością przejść profilaktyczne badanie mammograficzne. Przeznaczona do tego pracownia powstanie w Ośrodku Radioterapii przy ul. Kaszubskiej. Od lat walczyły o to kaliskie Amazonki.

Kaliszanki nie będą już musiały czekać na mammobusy. W Kaliszu, w Ośrodku Radioterapii niebawem zacznie działać Pracownia Profilaktycznych Badań Mammograficznych.

Z badania będą mogły skorzystać kobiety w wieku między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w wieku od 50 do 69 lat to grupa, w której odnotowuje się najwięcej zachorowań na nowotwór piersi.

Do wykonania mammografii profilaktycznej niepotrzebne jest skierowanie – wystarczy tylko dowód osobisty
Można wybrać dogodną datę i godzinę badania
W dniu badania nie należy używać balsamów, dezodorantów czy kremów z talkiem
Jeśli mammografia nie wykaże niepokojących zmian, jej wynik zostanie przesłany na podany przez kobietę adres zamieszkania. W przypadku wykrycia nieprawidłowości z kobietą telefonicznie skontaktuje się pracownik Wielkopolskiego Centrum Onkologii i wyznaczy dalszą drogę diagnostyki i leczenieNa mammografię, bez skierowania, można umówić się w Ośrodku Radioterapii, przy ul. Kaszubskiej 12

Rejestracja telefoniczna lub osobista:

Poniedziałek – środa – piątek: 7:25-15:00

Wtorek-Czwartek: 10:25-18:00

Tel. 62 33 22 572, pok. 011 lub 62 33 22 589, 62 33 22 590

UWAGA! Pracownia rozpocznie działalność za kilkanaście dni!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.