Nadaj wnętrzu indywidualny charakter bez kosztownych remontów. Jak odmienić pokój lub salę konferencyjną? Podpowiadamy, jak wykorzystać plakaty.

Wnętrze z charakterem  

Białe i puste ściany, brak dekoracji, kwiatów czy różnych faktur materiałów – tak prezentują się często nasze biura i gabinety. Nawet piękne, schludne i nowocześnie wykończone wnętrza będą bez wyrazu, jeśli nie dopełnimy ich odpowiednim dodatkami.

Wnętrze zyskuje charakter w momencie, gdy zaznaczymy w nim osobowość. Może to dotyczyć nie tylko mieszkania czy domu, ale również biura. Warto zadbać o przyjemność przebywania w pomieszczeniach, z których korzystamy na co dzień. Wystrój wnętrza wpływa na nasze samopoczucie, aktywność, kreatywność czy regenerację. W jaki sposób nadać indywidualnego charakteru pomieszczeniom? Dziś podpowiadamy, jak wykorzystać plakaty zamówione w dobrej drukarni internetowej.

Plakaty: dekoracja z charakterem

Kiedyś ozdobą wnętrz były obrazy i dzieła sztuki. Dziś nieco odeszły na boczny tor i cieszą oczy jedynie koneserów i wytrawnych znawców. Od współczesnych wnętrz oczekuje się raczej użyteczności i charakteru związanego z jego właścicielem. W telewizyjnych programach dekoratorskich zaczęto wykorzystywać przeróżne plakaty w ciekawych ramach, by ozdobić ściany.

Trend zyskuje na popularności, zatem warto wziąć go pod uwagę i zastanowić się, co możemy zlecić drukarni internetowej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://www.drukarniaonline.pl/.

Plakaty we własnym stylu

Plakaty możemy zakupić w marketach budowlanych lub zdecydować się na własną produkcję i zlecenie przygotowania drukarni internetowej. Pierwsza opcja jest dostępna od ręki, nie wymaga większej kreatywności. Wybieramy plakaty z dostępnego asortymentu. Jeśli jednak chcemy udekorować np. salę konferencyjną, którą odwiedzają potencjalni klienci, warto postawić na plakaty, które oddają charakter marki lub prezentują jej sukcesy. W takim przypadku możemy na plakatach umieścić nasze najlepsze kampanie, zaprezentować produkty czy pracowników.

Ciekawą opcją może być zastosowanie w całym domu czy też mieszkaniu plakatów, które są zrobione w jednej stylistyce np. miłośnicy gór mogą w każdym pomieszczeniu powiesić na ścianie ramki z obrazami ulubionych widoków ze szczytów, z kolei miłośnicy zwiedzania miast - plakaty z napisami nazw miejscowości (świetnie się sprawdzą w loftowych wnętrzach).

Skąd wziąć grafiki? Pomocne będą banki zdjęć. Można skorzystać z darmowych publikacji lub obrazów na licencji (za te trzeba będzie zapłacić). Plik na plakat należy odpowiednio przygotować do druku. Tutaj z pewnością pomogą specjaliści, którzy wskażą odpowiednie parametry.

Plakaty: pomysł na spersonalizowany prezent

Dużą popularnością cieszą również plakaty wykonywane przez niezależnych twórców. W mediach społecznościowych można znaleźć rysowników lub grafików, którzy przygotują dedykowane obrazki np. wizerunek pary młodej jako prezent z okazji ślubu. Warto wcześniej ustalić, czy zleceniem samego wydruku zajmuje się twórca czy też otrzymujemy gotowy plik i drukujemy go samodzielnie. niektórzy twórcy oferują przesłanie już gotowych, obramowanych plakatów.