"Podejmując decyzję o budowie hali magazynowej trzeba brać pod uwagę wiele czynników, które tylko częściowo mogą być wykorzystane na etapie projektowania. Jest bowiem rzeczą oczywistą, że odpowiednio wybudowana hala ma być przede wszystkim praktyczna, ale powinna być także ekonomiczna tak w budowie, jak i w eksploatacji."

Zgodnie z najnowszymi trendami, w Polsce największą popularnością cieszą się trzy modele hal magazynowych. Różnią się one pomiędzy sobą zarówno konstrukcją, jak cechami nie wynikającymi z wartości architektonicznych.

Pierwszy rodzaj hal, które są najczęściej wybierane w Polsce to pomieszczenia tymczasowe. Są one szybko gotowe do użytku. Czas ich budowy jest bowiem stosunkowo krótki. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę także to, że ich budowa nie wymaga pozwoleń. Warto także zwrócić uwagę, że jest to konstrukcja stosunkowo lekka i nie wymagająca zalewania fundamentów. Dzięki temu pomieszczenia tymczasowe cechują się stosunkowo niską ceną. Bez wątpienia jednak konstrukcja taka posiada jasno określone wady. Z racji swojej tymczasowości, są one nietrwałe. Posiadają cienkie ściany i mało odporny na warunki atmosferyczne dach. Tym samym brak jest możliwości wykorzystania takiej konstrukcji do celów innych niż magazynowanie mało wartościowych przedmiotów, które nie wymagają szczególnej ochrony.

Murowana konstrukcja to drugi z trzech najpopularniejszych typów hal magazynowych. Jest to także klasyczna forma budynku, która posiada wszystkie zalety tego rodzaju konstrukcji. Trzeba mieć jednak świadomość, że postawienie tego rodzaju budynku wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiednich pozwoleń. Co oczywiste jego budowa jest także odpowiednio droższa od pomieszczenia tymczasowego. Jest jednak o wiele pewniejszym miejscem do przechowywanie różnorodnych towarów. Co więcej umożliwia także rozbudowę lub aranżację na cele biurowe.
Najnowszym hitem na rynku hal magazynowych są konstrukcje stalowe. Budowane w oparciu o solidny szkielet oraz wielowarstwowe płyty, które tworzą ściany. Jest to swoiste połączenie zalet pomieszczenie tymczasowego i hali murowanej.

Tym samym konieczne jest zdobycie odpowiednich zezwoleń, ale ich budowa trwa krócej niż w przypadku betonowych budynków. Warto także pamiętać, że stalowa hala magazynowa pozwala na szybką rozbudowę, aranżację oraz ewentualną rozbiórkę z możliwością odzyskania znacznej części zainwestowanych środków. Co za tym idzie wydaje się, że w przypadku większości inwestycji może to być najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń i napisz Depenbrock Polska