Nie poprawia się sytuacja na rynku pracy w branży medycznej. Problemy, które mają szpitale w całym kraju dotyczą także naszego ostrowskiego szpitala. Pracownicy są przemęczeni bo pracuję więcej niż powinni.

Ostrowski szpital zatrudni pielęgniarki i położne na oddziałach: Ginekologiczno-Położniczym, Neonatologicznym, Chirurgi Ogólnej, Neurologicznym z Poddziałem Udarowym, Anestezjologii i intensywnej Terapii, Anestezjologi i Intensywnej Terapii dla Dzieci. Również inne szpitale z naszego regionu (Kalisz, Pleszew, Krotoszyn, Ostrzeszów) poszukują pielęgniarek i lekarzy do swoich placówek- głównie na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii, SORu, położniczo-ginekologicznym, pediatrii, oddziału chorób wewnętrznych.

Sytuacja w wielu polskich szpitalach jest trudna, brakuje lekarzy tzw. pierwszego kontaktu, również kadra pielęgniarska jest mniejsza niż kilka lat temu. Jeśli ten trend się utrzyma za 20-25 lat nie będzie miał kto leczyć Polaków, społeczeństwa, które jest jednym z najszybciej starzejących się w UE i gdzie już teraz brakuje specjalistów zajmujących się zdrowiem osób starszych.

Informacje na temat zatrudnienia można znaleźć TUTAJ