Ten amerykański wynalazek jest już w Kaliszu i będzie pomagał wrócić do sprawności fizycznej osobom po udarach, schorzeniach neurologicznych i częściowo sparaliżowanych.

Rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu skierowana jest do pacjentów ze zmniejszoną sprawnością kończyn dolnych, osób sparaliżowanych lub z niedowładem spowodowanym schorzeniami neurologicznymi i urazami. Sprzęt ten zasilany jest na baterie i pasuje on do osób o różnej wadze i wzroście, korzystać z niego mogą osoby, które mają mniej niż 190 cm wzrostu i 100 kg wagi. W czasie rehabilitacji ciało pacjenta ma możliwość pionizacji, co ma znaczący wpływ na każdy z układów- w tym na układ kostny, mięśniowy, naczyniowy, oddechowy. Ruch w pionie to dodatkowo silniej dokrwiony mózg i układ nerwowy, który kontroluje i koordynuje pracę wszystkich organów i układów w organizmie.

Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest dopasowanie szkieletu do konkretnego pacjenta m.in. poprzez ustawienie odpowiednich parametrów dotyczących wzrostu, wagi i długości uda. Z czasem urządzenie można przekonfigurować, by w coraz mniejszym stopniu pomagało chodzić i by przyzwyczajało pacjenta do przejmowania władzy nad ciałem. W Polsce jest 10 tego typu urządzeń, sprzęt ten jest drogi- jego cena to 500 tys. zł i dlatego nadaje się wyłącznie do wykorzystania podczas rehabilitacji. 

Urządzenie tego typu daje ogromną nadzieję osobom, które nie mogą samodzielnie chodzić. W przyszłości możliwe będzie wykorzystanie egzoszkieletów nie tylko do rehabilitacji, lecz także do wspomagania osób niepełnosprawnych w codziennych czynnościach.