24 września br. odbędzie się pionierska w swojej tematyce, wirtualna konferencja dedykowana przedsiębiorcom, specjalistom i menadżerom rozmaitych branż. Pomysł bezpłatnego wydarzenia w formule online zrodził się m.in. na kanwie minionych miesięcy, w których to pandemia COVID-19 zaowocowała wyjątkowo intensywnym rozwojem świata cyfryzacji. BUSINESSmeetup stanowić ma drogowskaz dla wszystkich firm, które pragną zgłębić znaczenie cyfrowej transformacji, poznać właściwe dla niej narzędzia, a także umiejętnie zastosować je w budowaniu nowych strategii biznesowych. Spotkanie ze specjalistami digitalu zrealizowane zostanie pod patronatem Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju oraz Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan.

Jakie są założenia konferencji?

Postępująca sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie nie zapoczątkowała, a jedynie przyspieszyła proces cyfrowej transformacji biznesu. Wrześniowe wydarzenie stanowić ma podpowiedź dla przedsiębiorców, w jaki sposób dostosować do niej swoje działania oraz jakie rozwiązania warte są obecnie wdrożenia. Dawka wiedzy z obszarów zarządzania, sprzedaży, innowacji, marketingu, IT oraz HR przedstawiona zostanie z perspektywy wieloletnich praktyków branży technologicznej.

Co znalazło się w programie BUSINESSmeetup?

W trakcie BUSINESSmeetup uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w następujących blokach tematycznych:

  • Rola technologii w budowaniu strategii firmy

Dlaczego część przedsiębiorstw dobrze poradziła sobie z adaptacją do nowych realiów w czasie pandemii - część natomiast przyjęła je z trudem? Znaczenie technologii w sukcesie procesu zarządzania zmianą.

  • Sposoby na zarządzanie zespołem pracującym zdalnie

W jaki sposób podtrzymywać motywację pracowników i wydajność projektów? Zarządzanie zespołem w zdalnym modelu pracy z konkretnymi technikami HR.

  • Digital marketing w praktyce

Jak docierać do nowych klientów, generować wyższą konwersję i zdobywać kolejne leady w przestrzeni online? Budowanie marketingowych strategii w oparciu o digitalowe metody i narzędzia.

  • Relacje z klientami w czasie społecznego dystansu

Czy wykluczenie sprzedaży bezpośredniej i oparcie kontaktu z klientami na cyfrowych kanałach przekazu musi zwiastować katastrofę? Wręcz przeciwnie, bowiem dla działów handlowych może być to szansa na poprawę dotychczasowych relacji.

  • Bezpieczeństwo pracy zdalnej

Zdalny model pracy to konieczność zachowania nowych wymogów bezpieczeństwa. W jaki sposób zadbać o ochronę stanowisk i sieci domowych czy informacji, oraz jak prawidłowo korzystać z mobilnych urządzeń poza firmą?

  • Sprawdzone narzędzia do pracy zdalnej i zespołowej

Z jakich komunikatorów i aplikacji warto korzystać, aby zapewnić ciągłość kontaktu między zespołami i stworzyć zintegrowane środowisko pracy?

  • Wsparcie finansowe wielkopolskiego sektora MŚP

Propozycja pomocy ze strony Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju dla sektora mikro, małych i średnich firm z lokalnego województwa.

Sposób rejestracji

Jeżeli jesteś zainteresowany bezpłatnym udziałem w wydarzeniu, możesz zapisać się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie konferencji www.businessmeetup.online. Zapisy trwają do 23 września 2020.

Kto stoi za BUSINESSmeetup?

Głównym organizatorem konferencji jest poznańska firma technologiczna IT.integro, realizująca inicjatywę przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan oraz Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju.

Spółka IT.integro zdecydowała się na organizację BUSINESSmeetup ze względu na 30-letnią obecność w branży informatycznej. Firma stanowi strategicznego Partnera Microsoft Dynamics w Polsce, opierając swoją codzienną działalność na filarach cyfrowej transformacji i technologii. Wynikającym z tego tytułu doświadczeniem chciałaby podzielić się z innymi przedsiębiorcami, by wspomóc ich w modyfikacji dotychczasowych strategii i zapoczątkować dyskusję na temat postępu cyfryzacji.

Do patronów medialnych wydarzenia dołączyły portale: eGospodarka.pl, CEO.com.pl, epoznan.pl, wtk.pl, erp-view.pl, erp24.pl, magazynit.pl, staleo.pl, zrobotyzowany.pl, 3don.pl

Zapraszamy!