W czasach rosnących rachunków za energię tzw. energia odnawialna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po turbinach wiatrowych, pompach ciepła, biomasie przyszedł czas na fotowoltaikę, czyli produkcje prądu ze światła słonecznego.

Słońce wykorzystywano jako energie cieplną do np. ogrzewania wody za pomocą kolektorów słonecznych. Kolektory pełnią tylko tę funkcję w odróżnieniu od paneli fotowoltaicznych, które służą do wytwarzania prądu stałego. Panele montuje się na dachu lub na gruncie i łączy z inwerterem (falownikiem), który wytworzony prąd stały zamienia na prąd zmienny. Prąd wytworzony w taki sposób może zasilać wszystkie urządzenia w domu lub firmie. Ze względu na podłączenie instalacji do Licznika, nadwyżki prądu będziemy mogli oddać do sieci rozliczyć i wykorzystać w miesiącach zimowych.

Szacunkowo przeciętna czteroosobowa rodzina zużywa ok. 3000 kWh energii elektrycznej rocznie. Przyjmując produkcję roczną z instalacji o mocy 1 kW wynoszącą ok. 922 kWh, aby pokryć całkowite roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstwa domowego należałoby zamontować panele o mocy ok. 3,3 kW, czyli 14 modułów 250W każdy, które zajęłyby ok. 24m2 powierzchni. Warunkiem koniecznym takiego uzysku energii jest zainstalowanie modułów w kierunku południowym.

Zakupiona instalacja w zależności od źródła finansowania będzie się zwracać kilka lat. Jeżeli zatem instalacja będzie pracować całościowo przez 30 lat, to każdy rok po zwróceniu się instalacji stanowi czysty zysk. Jeżeli cena prądu w międzyczasie wzrośnie to wzrośnie również rentowność instalacji.

Przykładowo, jeżeli za prąd (energię czynną) płacimy średnio 200 zł/mc, czyli rocznie 2400 zł to po całkowitym sfinansowaniu naszej instalacji nawet przez 10 lat pozostaje nam około 20 lat pracy instalacji, czyli 240 miesięcy. 200 zł x 240 miesięcy = 48.000 zł oszczędności, które mogą stanowić np. nasz kapitał na emeryturę.

Czas sfinansowania się instalacji zależy od wybranego źródła. Do dyspozycji mamy zakup gotówkowy, kredyt bankowy, dotację łączoną z kredytem bądź leasing. Firma może skorzystać również zaliczając instalację w koszty uzyskania przychodu i tym samym zwiększyć rentowność inwestycji.

Od jakości użytych materiałów zależy bardzo wiele. Panele mało znanych producentów dopiero wchodzących na rynek potrafią zaskoczyć złą jakością i przedwczesnym zużyciem. Pomiędzy instalacjami tego typu a instalacjami wykonanymi przez profesjonalistów jest ogromna różnica. Instalacje wykonane z najwyższej jakości materiałów przez profesjonale ekipy gwarantują bezawaryjne działanie instalacji przez 25-30 lat bez straty mocy. Warto, zatem stawiać na profesjonalizm i jakość.

Firma GoodEnergy sp. z o.o. to certyfikowany partner niemieckiego producenta o światowej renomie firmy Solarworld. Instalacje tej firmy działają w wielu miejscach na świcie m.in w Watykanie. Specjaliści z GoodEnergy wykorzystując 40 letnie doświadczenie niemieckich kolegów oraz bezawaryjny sprzęt gwarantują wykonanie instalacji od projektu po montaż i odbiór z zachowaniem najwyższych światowych standardów. Co ciekawe cena takich instalacji nie odbiega od średniej rynkowej. Decydując się na montaż warto zadbać o każdy szczegół.

Po wszelkie szczegóły projektu, budowy oraz finansowania zapraszamy do placówek GOODENERGY. Wystarczy umówić się telefonicznie by wybrać dogodny termin spotkania.

W Ostrowie taką placówkę znajdziecie: