Szefowie, właściciele i przedstawiciele firm oraz samorządów gospodarczych działających na terenie Powiatu Ostrowskiego byli gośćmi Starosty Ostrowskiego na tradycyjnym noworocznym spotkaniu ze środowiskiem gospodarczym powiatu.

Noworoczne spotkanie odbyło się 30 stycznia 2015 roku w Restauracji Komeda. Spotkanie poprzedził krótki recital duetu Saxodeon, który tworzą Robert Matuszewski i Piotr Słociński. Standardy i tanga w tym m.in. autorstwa Astora Piazzoli były muzycznym wstępem do podsumowań i rozmów o tematyce gospodarczej.

- Jesteśmy już mocno osadzeni w nowym roku i podobnie jak Państwo myślimy o planach, ale jest to moment, w którym warto na chwilę spojrzeć za siebie. Dzięki Wam udało się wiele w tym powiecie zrobić, a przede wszystkim zlikwidować trzy architektoniczne wstydy Ostrowa. Wybudowaliśmy nowoczesną poradnię specjalistyczną, Młodzieżowy Dom Kultury oraz „n-Klub’’ dawny Klub Nauczyciela, a także najwyższej generacji kardiologię. Mówiąc o tym jestem dumny, bo te zadania realizowały powiatowe firmy, a to oznacza, że nasze pieniądze zostały tu na miejscu - mówił Paweł Rajski.

Starosta Ostrowski mówił także o planach gospodarczych samorządu na najbliższe lata. Wskazał przede wszystkim na kontynuację projektu aktywizacji terenów inwestycyjnych w Przygodzicach, konieczność realizacji inwestycji w ostrowskim szpitalu poprawiających standard obsługi i świadczonych usług.

- Często spotykając się z Państwem słyszę, że szkolnictwo zawodowe musi się dźwignąć, bo przezywa kryzys, a rośnie zapotrzebowanie na wykształconych pracowników. Bardzo poważnie traktuję te sygnały dlatego jednym z marzeń jest budowa „parku technologicznego’’, tak nazywamy ten projekt roboczo. Ma to być miejsce nowoczesne pod wieloma względami w zakresie szkolnictwa zawodowego. Są szanse, by takie centrum u nas stworzyć. To jest projekt wart zainwestowania dużych pieniędzy, które chciałbym pozyskać z zewnątrz – mówił P. Rajski.