Majsterkowanie to hobby wielu osób, którzy uwielbiają spędzać wolny czas w domowym garażu czy warsztacie. Aranżacja oraz wyposażenie takiego miejsca powinno być dobrze przemyślane. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność przestrzeni, estetyka i dobra organizacja pracy. Praktycznie każde pomieszczenie gospodarcze można przeznaczyć na kącik majsterkowicza. Doradzamy, co powinno się w nim znaleźć.

Czego nie może zabraknąć w Twoim garażu?

Pomieszczenie tego typu służy nie tylko do parkowania samochodu. Przydomowy lub wolnostojący garaż sprawdzi się jako powierzchnia przeznaczona do wykonywania drobnych prac. W takim miejscu warto wstawić niezbędne akcesoria i meble, ułatwiające zorganizowanie przestrzeni do majsterkowania. Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu. Z pewnością przyda się dużo jaśniejsza lampa, niż ta używana na co dzień w domu. Przedstawiamy poniżej listę popularnych przedmiotów.

 

Szafki BHP są odporne na działanie wilgoci, czy promieniowania słonecznego. Doskonale sprawdzą się jako wyposażenie biur, zakładów pracy lub placówek medycznych. Szafki BPH są przeznaczone do przechowywania odzieży roboczej. Meble tego typu są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Aby kupić taki produkt, wystarczy wejść na sklep producenta Metalkas.

 

Stół warsztatowy to solidny i stabilny mebel, który jest łatwy w montażu. Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór konstrukcji stalowych wyposażonych w pojemne szafki zamykane na kluczyk. Blat takiego stołu jest zazwyczaj wykonany z trwałej sklejki. Pod nim mieści się wysuwana półka do przechowywania narzędzi, takich jak klucze czy śrubokręty.

 

Tablica na narzędzia to zazwyczaj konstrukcja stalowa, która została wyposażona we wsporniki oraz zawieszki. Praktyczna ścianka narzędziowa umożliwia utrzymanie porządku we wszystkich akcesoriach. Produkt tego typu znajduje zastosowanie nie tylko w garażach, ale też piwnicach, spiżarniach, magazynach czy halach produkcyjnych.

 

Szafki na narzędzia i klucze posiadają praktyczne, w pełni otwierane szuflady i prowadnice, które zapewniają długoletnie oraz niezawodne działanie. Malowane proszkowo meble są całkowicie odporne na czynniki zewnętrzne. Szafki na narzędzia zostały stworzone z myślą o porządkowaniu i komfortowym korzystaniu z akcesoriów oraz narzędzi. Doskonale sprawdzą się w przydomowych pomieszczeniach czy warsztatach. Są doskonałą alternatywą dla pojemników na akcesoria. Wyroby tego typu powinny na stałe zagościć w każdym garażu!