Dawniej, gdy studentów było mniej, a sytuacja na rynku pracy wyglądała zupełnie inaczej,ich życie zawodowe zaczynało się dopiero po uzyskaniu upragnionego dyplomu. Dziś karierę nierzadko rozpoczynamy tuż po skończeniu 18. roku życia, łącząc ją z nauką na uczelni wyższej, co wymaga wielu wydatków. Powstaje pytanie – na jakie cele i skąd pożyczają pieniądze studenci? Znaleźliśmy odpowiedź!

Wydatki studentów

Utrzymanie się na studiach, wbrew narosłym mitom, wcale nie jest łatwe. Samo wynajęcie pokoju kosztuje co najmniej kilkuset złotych, a przecież ceny w Warszawie, Poznaniu czy Trójmieście są jeszcze wyższe. Do tego dochodzą standardowe współczesne opłaty, jak abonament telewizyjny i rachunki za Internet czy telefon. Na zajęcia trzeba jakoś dotrzeć, więc miesięczny budżet obciążają albo bilety komunikacji miejskiej, albo ceny paliwa. Nawet nie wspominamy nawet o jedzeniu.

W tym wieku normalną rzeczą jest przywiązanie do modnego stroju, a jak wiemy – ubrania mogą kosztować sporo. Młody człowiek powinien się rozwijać, dlatego niejeden student zapisuje się na kursy i szkolenia, uczy się dodatkowego języka, a także aktywnie spędza czas na siłowni, w hali lub na boisku. To wszystko kosztuje.

Wielu studentów znajduje zatrudnienie, niestety dorywcze i nie w pełnym wymiarze. A przecież każdy chce czasem wyjść do restauracji lub klubu, sprawić sobie lub bliskim przyjemność, pojechać na wakacje. Nie mając silnego wsparcia ze strony rodziny, pozostaje zaciskanie pasa, ciężka praca. Jeśli chcesz przy tym dobrze studiować – misja wydaje się arcytrudna. Na szczęście nowe pożyczki w Polsce są przyjazne również dla młodych ludzi i pozwalają łatać chwilowe dziury w prywatnym budżecie.

Chwilówka dla młodych

Masz 18 lat i zastanawiasz się, kto pożyczy Ci pieniądze? Przecież nie możesz liczyć na kredyt, bo w oczach instytucji finansowych nie jesteś wiarygodnym klientem. Jedynie rynek chwilówek otwiera się w naszym kraju także dla Ciebie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę pod adresem bezpiecznechwilowki.pl/chwilowki-od-18-lat. Tam znajdziesz ranking ofert pożyczkowych skierowanych dla osób, które są pełnoletnie i nie ukończyły jeszcze 21. czy 26. roku życia. Krótko mówiąc – możesz je dostać bez zbędnych formalności.

Kwota 200, 500 czy 1000 złotych pozwoli Ci pokryć studenckie opłaty bez czekania na skromną wypłatę czy pomoc rodziców. Aby nie płacić odsetek, wybierz najkorzystniejszą ofertę i – co najważniejsze – zwróć zobowiązanie w terminie. Wtedy nie wpadniesz w spiralę długów i nadal będziesz korzystać z usług przyjaznej firmy.