Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili wczoraj, 12 lutego uczniów klasy prawno-policyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych. Celem spotkania było zapoznanie z pracą policjanta Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej zademonstrowali specjalistyczny sprzęt i wyposażenie, które używają na co dzień w służbie oraz w przypadku siłowych wejść do pomieszczeń i obezwładniania przestępców.

Wczoraj, 12 lutego uczniowie klasy prawno-policyjnej dowiedzieli się jakie cele i zadania realizuje ostrowska Policja oraz na czym polega praca policjanta Wydziału Prewencji. Policjanci z Grupy Realizacyjnej zaprezentowali uzbrojenie i wyposażenie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniach.

„Mundurowi" oprócz teorii mieli również okazję przymierzyć policyjny mundur wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczeń.

Podczas wizyty i rozmów z funkcjonariuszami uczniowie mieli okazję skonfrontowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta z rzeczywistością. Policjanci przedstawili „drogę” jaką musi pokonać każdy kandydat starający się o pracę w Policji.