I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało kolejne wysokie wyróżnienie. Po wcześniejszym tytule Laureata Orłów Edukacji na poziomie lokalnym, szkoła została wyróżniona Złotym Orłem Edukacji w skali ogólnopolskiej.

Podczas pierwszego ogłoszenia wyników plebiscytu wyróżnienia były przyznawane lokalne, a każda z lokalizacji posiadała osobną listę Laureatów. W drugim etapie wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych całego kraju – bez podziału na miejscowości. Elitarne Grono, w którym znalazło się I LO, stanowią przedsiębiorcy o najwyższych ocenach w Polsce! Już po raz drugi mam przyjemność pogratulować świetnego wyniku w zestawieniu plebiscytu. Jednocześnie nie mam wątpliwości że jest on wynikiem wyłącznie państwa ciężkiej pracy, którą doceniają klienci. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że wyróżnienie to zostało przyznane wąskiemu gronu. Jedynie firmy o najwyższych ocenach w kraju mogą się nim poszczycić. Jeszcze raz gratuluję znakomitego wyniku!” – napisali organizatorzy plebiscytu.

 

Wyróżnienie to dopełnia otrzymaną w tym roku Srebrną Tarcze w Ogólnopolskim Rankingu PERSPEKTYW za osiągnięcia edukacyjne czyniąc I LO liderem wśród ostrowskich liceów ogólnokształcących.