Słyszał o nich cały świat. Swoje miejsce zajęły na kartach historii, filmów, muzyki. Tworzono o nich dzieła, były muzami, inspiracjami, ikonami, wzorcami. Wspomnienie o ich ślubach zapiera dech w piersiach, głownie ze względu na partnerów, których pragnęły wszystkie kobiety świata. Zobaczcie wybranki, które stały się najsławniejszymi pannami młodymi w historii.


Diana Spencer, znana po ślubie jako Księżna Diana, poślubiła księcia Karola mając zaledwie 20 lat. Nieco pulchna przedszkolanka została żoną monarchy w 1981 roku w londyńskiej katedrze św. Pawła. Ich ślub transmitowany był na żywo w największych stacjach telewizyjnych świata i był jednym z największych wydarzeń medialnych XX wieku. Diana miała na sobie bogato zdobioną suknię, której tren osiągnął długość 7,5 metra ! Po ślubie na dworze królewskim do Diany odnoszono się z dystansem, książę Karol kochał w rzeczywistości inną kobietę, ale Diana zjednała sobie serca ludzi swoją urodą i dobrocią. Rok po rozwodzie z księciem Karolem Diana zginęła tragicznie w wypadku samochodowym w Paryżu uciekając przed paparazzimi.


Grace Kelly poślubiła księcia Monaco w 1956 roku, a ich ślub okrzyknięty został ceremonią stulecia. Grace Kelly była gwiazdą kina swoich czasów, poznała swojego męża na festiwalu w Cannes. Książę Monaco oszalał na punkcie Grace od pierwszego wejrzenia, a ku zdziwieniu innych – Grace dopiero po drugim spotkaniu przekonała się do monarchy. Suknia ślubna Grace Kelly jest dziś legendarną ikoną – wysadzana prawdziwymi perłami kosztowała majątek. Była prezentem od wytwórni filmowej, dla której pracowała Grace. Panna Młoda zginęła w 1981 roku. Jej samochód runął w przepaść.


Jacqueline Bouvier swojego przyszłego męża – Johna Kennedy’ego – poznała podczas wywiadu, który z nim przeprowadzała. Jackie była młoda, zniewalająco śliczna i niezależna. Sam przyszły Prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył się jej…przez telefon. Ceremonia ślubna odbyła się katolickiej katedrze w 1953 roku. Panna Młoda ubrana była w jedwabną, rozkloszowaną suknię z odkrytymi ramionami. Od tej chwili kreacja stała się wyznacznikiem stylu przyszłych pokoleń. Mimo burzliwego małżeństwa i licznych romansów Johna Kennedy’ego para wytrwała aż do śmierci Prezydenta. Jacqueline wyszła za mąż po raz drugi za Onasisa – greckiego miliardera. 


Yoko Ono uznawana jest za największą muzę Johna Lennona. Razem tworzyli duet idealny, doskonale zgrany prywatnie i zawodowo. Byli parą ekscentryczną, na ślubie Yoko jako panna młoda ubrała… białe trampki i krótką, zwiewną sukienkę oraz ciemne okulary przeciwsłoneczne. Wspólnie z Johnem Lennonem przetrwali w małżeństwie 21 lat, do dnia, w którym muzyk tragicznie zginął przez postrzał jednego z fanów. Oprócz wspólnego pożycia małżeńskiego dzielili pasję – byli artystami.


Aktorka i modelka Bianca Perez Morena de Macias wyszła za mąż za Micka Jaggera, lidera Rolling Stones, w 1971 roku. Ich ślub stał się nie tylko hitem w świecie show biznesu, ale przede wszystkim mody. Bianca ubrała białą marynarkę na gołe ciało. Trend przez nią wyznaczony wszedł na stałe do kanonu mody światowej. Po śmierci męża Bianca Jagger zajęła się działalnością na rzecz obrony praw człowieka.


Priscilla Ann Wagner – aktorka i modelka sławę osiągnęła dzięki ślubowi z gwiazdą rock’n’rolla Elvisem Presleyem. Para poznała się, gdy „król” odbywał służbę wojskową w niemieckim Wiesbaden. Priscilla miała wówczas 14 lat. Ceremonia ślubna odbyła się w 1967 roku w Las Vegas. Szczęście nie trwało długo, bo w 1972 małżeństwo zakończyło się rozwodem. Para utrzymywała jednak ciepłe i przyjazne stosunki. Suknia ślubna, którą miała na ceremonii Priscilla była jej własnego projektu.


Maria de Lourdes Villiers-Farrow – aktorka –  została wybranką Franka Sinatry w 1966 roku. Ślub szczęśliwej pary wywołał jednak kontrowersje, bo Frank był starszy od Marii o 30 lat. Na ceremonii panna młoda ubrana była skromnie w biała garsonkę i dopasowaną mini, włosy miała krótko ścięte. Małżeństwo pary zakończyło się rozwodem, Maria wyszła za Andre Previna, a później jej partnerem był Woody Allen.