Formalności za nami, zgoda na ślub w plenerze jest zatem czas przystąpić do organizacji. Pojawia się jednak mnóstwo pytań – od czego zacząć, gdzie zamówić namiot, jakie dodatkowe elementy będą potrzebne itd…


Postaram się przedstawić kilka najistotniejszych informacji, które mam nadzieje pomogą Wam przebrnąć przez etap przygotowań wesela w plenerze.


Pierwszą sprawą o jakiej musimy zadecydować jest dobór odpowiedniego miejsca na uroczystość. Często warunkiem decydującym o tym, gdzie rozstawimy namiot są walory estetyczne – malowniczy krajobraz, ulubione miejsce nad jeziorem, teren leśny. Należy jednak pamiętać, że obsłudze przyjęcia potrzebny będzie dostęp do zaplecza restauracyjnego zatem warto pomyśleć aby usytuować namiot w pobliżu hotelu, dworku czy pałacu.


Wesele pod namiotem można zorganizować o każdej porze roku. W firmach wynajmujących hale namiotowe można wypożyczyć nagrzewnice aby w chłodniejsze dni ogrzać powietrze lub klimatyzatory aby latem schłodzić wnętrze.


Najważniejsze rzeczy o jakie należy zapytać firmę zajmującą się wypożyczaniem namiotów to przede wszystkim to jaka jest powierzchnia potrzebna pod stoliki, parkiet i bufety, żeby po rozstawieniu nie okazało się, że namiot jest zbyt mały i nie pomieścimy wszystkich gości. Warto również zorientować się czy w namiocie jest miejsce przeznaczone dla zespołu. Ze względu na akustyczność zespół powinien zostać umieszczony na podeście.


Kolejna sprawa to stoliki i krzesła – czy można wynająć razem z namiotem, czy są wliczone w cenę, czy na krzesła są pokrowce, czy firma posiada w swojej ofercie tzw. galę czyli drapowania z materiału. Wiele firm posiada w swojej ofercie artykuły do dekoracji stołów, zatem nie musicie dodatkowo organizować wazonów, świeczników, luster. Dla bardziej wymagających są również podstawki pod tealighty, artystyczne dekoracje stołu takie jak drzewka z kryształkami czy podświetlana kule.


Absolutnym hitem są dekoracje i meble LED, które wnoszą nową jakość w organizację przyjęć. Meble są zasilane akumulatorowo co gwarantuje maksimum elegancji. W ofertach różnych firm można znaleźć stoły bankietowe, stoliki koktajlowe, ścianki działowe, bary czy donice.


Istotną rzeczą są również sprawy techniczne takie jak oświetlenie – czy zapewniają oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, zasilanie, generatory prądotwórcze.


Warto również zorientować się jakie są warunki anulacji zamówienia. Może się zdarzyć, że rozmyślimy się z wesela w plenerze a koszty wynajęcia namiotu pozostaną do uregulowania.


Organizacja wesela w plenerze z pewnością jest droższa niż tradycyjne wesele, jednak jest to niesamowite przeżycie zarówno dla gości jak i dla Pary Młodej.