MAHLE w Ostrowie Wielkopolskim to ważny ośrodek Badań i Rozwoju branży motoryzacyjnej w Europie a zarazem jeden z największych pracodawców w naszym mieście.

MAHLE to światowy producent komponentów do samochodów. Produkuje zarówno części silnikowe (wykorzystywane również w bolidach Formuły 1), jak i chłodnice czy filtry stosowane przez największych producentów samochodów na świecie. Firma produkuje też części zamienne oraz rozwija się w obszarach związanych z transportem autonomicznym, elektryczną mobilnością (w tym rowerami z napędem elektrycznym) oraz elektroniką i cyfryzacją w transporcie.W Polsce MAHLE (czytamy: male) ma dwa zakłady produkcyjne, w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim, oraz centrum usług finansowych i informatycznych we Wrocławiu.
Placówka w Ostrowie, oprócz produkcji komponentów do układów chłodzenia i klimatyzacji, jest ważnym ośrodkiem badań i rozwoju nowych produktów. Ponad 400 inżynierów i techników opracowuje w tutejszym Parku Technologicznym rozwiązania do najnowszych modeli samochodów.

„O wyjątkowości Ostrowa stanowi to, że zajmujemy się całym proces powstawania produktu, od fazy koncepcji i projektowania, przez stworzenie prototypów i ich testy, aż do wdrożenia produkcji seryjnej, która również odbywa się w zakładzie w Ostrowie” – mówi Krzysztof Wawrocki, dyrektor Parku Technologicznego.
„W całym zakładzie pracuje blisko 2400 pracowników i dzięki pracy każdego z nich firma może się rozwijać i zapewniać niezwykle wysoki poziom jakości produktów, wymagany przez najbardziej uznanych producentów samochodów” - dodaje dyrektor Zakładu Zdzisław Kujawa.

Dla pracowników firma oferuje stabilne zatrudnienie i duże możliwości rozwoju, zarówno w Ostrowie Wielkopolskim jak i innych placówkach na całym świecie.
Wszystko wskazuje na to, że zakład w Ostrowie będzie w kolejnych latach nadal dynamicznie się rozwijał, współpracując ze światowymi producentami samochodów i dostosowując produkcje do zmieniającej się motoryzacji. Jedną z kolejnych inwestycji firmy jest budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni 14 000 m2, która ma zakończyć się w połowie 2020r.
Jako część międzynarodowego koncernu, który działa w 160 miejscach na świecie i na 5 kontynentach, firma oferuje duże możliwości rozwoju dla kadry inżynierskiej.


„W MAHLE pracujemy nad produktami do najnowszych modeli samochodów. Zmieniająca się motoryzacja i coraz większe zapotrzebowanie na rozwiązania do chłodzenia pojazdów z silnikami hybrydowymi i elektrycznymi wymagają od nas i naszych pracowników stałego rozwoju. Tym samym pozwalają zdobyć duże doświadczenie w ciekawej i bardzo rozwijającej się branży motoryzacyjnej” – podkreśla Krzysztof Wawrocki.
Oferty pracy w MAHLE

Aktualnie firma poszukuje do pracy m.in. inżynierów (technologów, konstruktorów), techników (laboratorium) i osób z wykształceniem zawodowym (m.in. ślusarzy/spawaczy), a także logistyków (w tym SCM) oraz pracowników produkcji.

Najnowsze oferty pracy można znaleźć na stronie www.jobs.mahle.com   
lub profilu firmowym MAHLE na stronie pracuj.pl -
https://pracodawcy.pracuj.pl/mahle,25444 

E-mail do kontaktu dla kandydatów: rekrutacja.ostrow@pl.mahle.com  
Telefon dla kandydatów na pracowników produkcji: 660 665 495